۰ نفر

اگر شکایتی دارید با این شماره تماس بگیرید

۲۹ اسفند ۱۴۰۱، ۱۳:۳۴
کد خبر: 707603
اگر شکایتی دارید با این شماره تماس بگیرید

رییس سازمان بازرسی کل کشور از نظارت‌های ویژه بر عملکرد دستگاه‌های خدمت رسان در ایام نوروز خبر داد و از مردم خواست گزارش‌ها و شکایات خود پیرامون عملکرد دستگاه‌های اجرایی و خدمت رسان در این ایام را به سامانه ۱۳۶ اعلام کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  میزان، خدائیان در آخرین نشست شورای معاونین سال ۱۴۰۱ با ارج نهادن به تلاش‌های معاونین، بازرسان و کارکنان این سازمان در عملیاتی کردن برنامه‌های امسال، بر پیگیری و اجرای برنامه‌های سال جدید در همان روزهای ابتدایی تاکید کرد.

بخش دیگری از اظهارات رییس سازمان بازرسی کل کشور به موضوع برنامه‌های این سازمان در حوزه نظارت بر دستگاه‌های اجرایی و خدمت رسان در ایام تعطیلات نوروز اختصاص داشت.

وی که در این رابطه بخشنامه‌ای را به معاونان و بازرسان کل مرکز و استان‌ها ابلاغ کرده است، بر اجرای آن تاکید کرد و گفت: در راستای وظایف نظارتی سازمان بازرسی بر اساس ۱۷۴ قانون اساسی مبنی بر نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین و به منظور پایش مستمر عملکرد دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان بازرسان کل و امور باید با تشکیل گروه‌های تخصصی نظارتی به بازرسی‌های سرزده و بازدیدهای میدانی؛ از دستگاه‌های اجرایی، مراکز توزیع کالاهای اساسی و مراکز گوناگون خدمات‌رسانی اقدام نموده و عملکرد این دستگاه‌ها و نحوه خدمت رسانی به مردم شریف کشورمان را مرتبا رصد نمایند.

بازدید بازرسان از بازار میوه و سایر مایحتاج و اقلام اساسی، مراکز درمانی و بیمارستان‌ها، مراکز اقامتی فعال، پایانه‌های مرزی، پایانه‌های مسافربری برون‌شهری و فرودگاه‌ها، مراکز مهم خدمات‌رسانی به شهروندان، روستائیان و مسافران از جمله شرکت‌های توزیع برق، آبفا و گاز، خدمات مدیریت شهری شهرداری‌ها، راهنمایی و رانندگی و بانک‌ها از جمله ماموریت‌های مصرح در این بخشنامه است که مورد تاکید رییس سازمان بازرسی کل کشور قرار گرفت.

وی افزود: عملکرد اداراتی از جمله کل منابع طبیعی و حفاظت محیط‌زیست و مدیریت‌های امور اراضی (در حوزه مقابله با زمین‌خواری و تعرض به اراضی ملی و دولتی)، سازمان صمت (در حوزه نظارت بر قیمت‌ها و توزیع کالا و خدمات)، تعزیرات حکومتی (در حوزه مقابله با گران‌فروشی)، آب منطقه‌ای (در حوزه حفظ حریم و بستر رودخانه‌ها و حفاظت از منابع آبی)، شهرداری‌ها (در پیشگیری از تخلفات ساختمانی و جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز) نیز باید در دستورکار گروه‌های نظارت و بازرسی این سازمان قرار گیرد.

 خدائیان از مردم خواست گزارش‌ها و شکایات خود پیرامون عملکرد دستگاه‌های اجرایی و خدمت رسان در ایام نوروز را به سامانه تلفنی و اینترنتی ۱۳۶ اعلام کنند و این اطمینان را به آن‌ها داد که سازمان بازرسی نظارت لازم را به‌منظور رفع نواقص، ایرادات و نارسایی‌ها موجود مورد توجه قرار می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد در صورت عدم توجه به تذکرات و هشدارهای سازمان بازرسی، نسبت به تشکیل پرونده و معرفی افراد خاطی به مراجع ذیصلاح اقدام می‌شود.