۰ نفر

ماجرای مرگ دردناک آرتین حجازی در شیراز چه بود؟ + عکس

۲۳ آبان ۱۴۰۱، ۱۱:۱۱
کد خبر: 681086
ماجرای مرگ دردناک آرتین حجازی در شیراز چه بود؟ + عکس

به دنبال مرگ دردناک پسربچه ۱۰ ساله در استخری در شیراز، بررسی‌های اولیه نشان داد که دریچه بدون درپوش در کف استخر باعث گیر کردن پای پسربچه و در نهایت مرگ وی شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از همشهری، در پی مرگ دردناک آرتین حجازی در16 آبان‌ امسال  این پسربچه‌ای ۱۰ ساله  برای شنا به استخری در شیراز رفته بود که حادثه‌ هولناکی برایش رخ داد.

دقایقی از حضور او در استخر می‌گذشت که وی که آشنایی کاملی با فن شنا داشت، با شیرجه‌ای خودش را به کف استخر رساند اما در همان لحظه پایش در دهانه لوله تصفیه آب که بدون درپوش بود فرو رفت و گیر کرد. قدرت مکش آب به حدی بود که آرتین هر چه تلاش کرد نتوانست خودش را از آن وضعیت نجات دهد و در این وضعیت ناجیان که متوجه ماجرا شده بودند به کمک او شتافتند اما تلاش آنها نیز برای خارج کردن پسربچه ۱۰ ساله از زیر آب بی‌فایده بود. در نهایت مسئولان استخر با خاموش کردن پمپ آب، موفق شدند آرتین را بیرون بکشند اما او پس از انتقال به بیمارستان جانش را از دست داد.

به‌ دنبال مرگ دردناک آرتین حجازی این حادثه و با شکایت خانواده آرتین، بررسی‌ها برای شناسایی مقصران حادثه آغاز شد. رئیس هیأت نجات غریق استان فارس به ایرنا گفت: این اتفاق در پارک آبی استخر کوثر واقع درخیابان فرهنگ شیراز و در ساعت ۱۵:۴۵ روز دوشنبه ۱۶ آبان رخ داد.

محمد ناظری افزود: وقتی پای پسربچه در لوله تصفیه گیر کرد، ناجیان که ۶ نفر بودند به محض مشاهده وضعیت کودک با هم وارد آب شده و به کمک او رفتند اما به‌دلیل گیر افتادن پای آرتین در لوله تصفیه که در قسمت عمیق استخر قرار داشت و بدون درپوش بود، تلاش ناجیان نتیجه نداشت و ناگزیر شدند که تاسیسات پمپ مکش را خاموش کنند و درنهایت به مرگ دردناک آرتین حجازی منجر شد.

وی گفت: پس از آن مصدوم از آب خارج و عملیات احیای تنفسی قلبی نیز انجام گرفت و در نهایت هم آرتین توانست تنفس کند و ضربان داشته باشد. بدن او حرکت می‌کرد و می‌توانست چشم‌هایش را باز و بسته کند که پس از آن تحویل اورژانس و به بیمارستان نمازی منتقل شد اما در آنجا اقدامات پزشکی نتیجه نداد و آرتین جان خود را از دست داد.

رئیس هیأت نجات غریق فارس تأکید کرد: آرتین حجازی شنا را کامل آموزش دیده بود و می‌توانست مساحت زیادی را شنا کند و حتی آمادگی حضور در تیم شنا هم داشت اما متأسفانه در این حادثه جانش را از دست داد.

به‌ دنبال وقوع مرگ دردناک آرتین حجازی رئیس اداره ورزش و جوانان شیراز اعلام کرد که پارک آبی استخر کوثر شیراز تا اطلاع بعدی تعطیل شده است. رحیم خداجو توضیح داد: در مرحله تحقیقات و بررسی این اتفاق تلخ هستیم و از این‌ رو تا حصول نتیجه کامل از چگونگی این حادثه، پارک آبی استخر کوثر بسته شد و اجازه فعالیت ندارد.

وی اضافه کرد: برای جلوگیری از اینکه دیگر شاهد قربانی شدن آرتین‌های دیگر نباشیم، پس از تحقیقات اعلام خواهیم کرد که چه کسانی مقصر این حادثه تلخ بوده‌اند.

آرتین حجازی