۰ نفر

معاون اول رییس جمهور؛

خودروسازی باید رقابتی شود

۲۲ اسفند ۱۴۰۰، ۱۵:۳۵
کد خبر: 620025
خودروسازی باید رقابتی شود

معاون اول رییس‌جمهور گفت: تا زمانی که صنعت خودروسازی رقابتی نشود، امکان حل مسایل و چالش‌های فعلی میسر نخواهد شد و شاهد خروج از انحصار، تنوع و اصلاح قیمت و افزایش کیفیت خودرو نخواهیم بود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، محمد مخبر روز یکشنبه در جلسه ارایه طرح های نخبگان که این بار موضوع راهکارهای برون رفت صنعت خودرو از چالش فعلی برگزار شد، با تبریک اعیاد شعبانیه و با اشاره به بازدید اخیر رییس جمهور از شرکت ایران خودرو، اظهار داشت: رییس جمهور در این بازدید دستوراتی را برای اصلاح وضعیت موجود ابلاغ کردند و خواستار پیگیری جدی این دستورات شدند.

معاون اول رییس جمهور افزود: اصلاح ساختار موجود در صنعت خودروسازی نیازمند برنامه ای جامع و مدون است به گونه ای که این برنامه به همراه زمان بندی مشخص و تقسیم وظایف باشد و به صورت جدی دنبال شود.

وی با اشاره به گزارش ارایه شده در جلسه در خصوص راه های برون رفت صنعت خودرو از چالش های موجود و بهبود کیفیت، گفت: باید از فرصتی که به واسطه بازدید رییس جمهور از شرکت ایران خودرو ایجاد شده، حداکثر استفاده را داشته باشیم و این گزارش را به یک برنامه عملیاتی زمان بندی شده تبدیل کنیم.

مخبر با بیان اینکه تقویت سایر شرکت های خودروسازی کشور می تواند به رقابتی شدن این صنعت کمک کند، تصریح کرد: تا زمانی که صنعت خودروسازی رقابتی نشود، امکان حل مسایل و چالش های فعلی میسر نخواهد شد و شاهد خروج از انحصار، تنوع و اصلاح قیمت و افزایش کیفیت خودرو نخواهیم بود.

در این جلسه گزارشی از راه های برون رفت صنعت خودرو از چالش فعلی ارایه و پیشنهاداتی برای بهبود کیفیت صنعت خودرو کشور مطرح شد.

اصلاح ساختار صنعت خودرو، اصلاح ساختار حاکمیت شرکتی، ارتقای فناوری و نوآوری در طراحی و ساخت، شکل گیری توانمندی با تکیه بر رقابتی شدن بازار و تسهیل مشارکت های بین المللی و انتقال فناوری از جمله محورهای مطرح شده در این گزارش بود.