۰ نفر

ارسال تجهیزات ژاپن به اوکراین

۱۷ اسفند ۱۴۰۰، ۰:۲۱
کد خبر: 618482
ارسال تجهیزات ژاپن به اوکراین

ژاپن، از متحدان آمریکا اعلام کرده که قصد دارد برای ارتش اوکراین آنچه «تجهیزات دفاعی» خوانده شده ارسال کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، مقام‌های دولت ژاپن اعلام کردند که توکیو قصد دارد فردا سه‌شنبه، جلیقه‌های ضد گلوله و سایر تجهیزات دفاعی را به اوکراین ارسال کند.

به گزارش خبرگزاری «کیودو» چند مقام دولت ژاپن گفتند که کلاه ایمنی، چادر و لباس زمستانی نیز از جمله اولین اقلامی خواهد بود که توسط هواپیماهای این کشور به فرودگاهی در نزدیک اوکراین ارسال می‌شود. ارائه چنین اقلام دفاعی به درخواست اوکراین انجام می‌شود.

«فومیو کیشیدا» نخست وزیر ژاپن نیز در نشستی گفت: «از آنجایی که مردم اوکراین با مشکلاتی مواجه هستند، می‌خواهم در اسرع وقت لوازم مورد نیاز را تحویل کی‌یف دهم.»

دولت توکیو بعد از اعمال تحریم‌هایی علیه بانک‌ها و مؤسسات مالی روسیه به بهانه بحران اوکراین، اکنون در حال بررسی تحریم واردات نفت روسیه است.

«ژاپن که روسیه را پنجمین تامین کننده بزرگ نفت خام خود می‌داند، همچنین در حال مذاکره با ایالات متحده و کشورهای اروپایی در مورد ممنوعیت احتمالی واردات نفت روسیه است.

این گزارش پس از آن منتشر شد که «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه گفت که واشنگتن و متحدان اروپایی در حال بررسی احتمال تحریم واردات نفت از روسیه هستند.

«هیروکازو ماتسونو» دبیر ارشد کابینه ژاپن در پاسخ به سئوالی در مورد تحریم احتمالی واردات نفت روسیه، از اظهار نظر درباره ارتباط این کشور با آمریکا خودداری کرد. روسیه ۳.۶۳ درصد از واردات نفت خام ژاپن را در سال گذشته به خود اختصاص داده است.

«کویچی هاگیودا» وزیر صنعت ژاپن هم گفت، در حالی که انتظار نمی‌رود تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه به طور مستقیم بر توانایی ژاپن برای تضمین تامین پایدار گاز طبیعی مایع (LNG) تأثیر بگذارد، ولی آنها می‌توانند به طورغیرمستقیم بر پروژه‌های مرتبط با انرژی تأثیر بگذارند.