۰ نفر

​ دستاوردهای سفر گروسی به ایران

۱۵ اسفند ۱۴۰۰، ۱۵:۵۶
کد خبر: 617974
​ دستاوردهای سفر گروسی به ایران

نورنیوز، رسانه وابسته به شورای عالی امنیت ملی در توییتر نوشت: هدف از انجام این سفر، دستیابی به راه‌حل مشترک برای ۳ موضوع پادمانی جاری میان ایران و آژانس بود. گرچه مذاکرات وین نتایج نسبتا مناسبی داشته اما ایران اعلام کرده که دستیابی به توافق نهایی، مستلزم حل موضوعات باقیمانده میان ایران و آژانس است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از نورنیوز، رسانه وابسته به شورای عالی امنیت ملی در توییتر نوشت: هدف از انجام این سفر، دستیابی به راه‌حل مشترک برای ۳ موضوع پادمانی جاری میان ایران و آژانس بود. گرچه مذاکرات وین نتایج نسبتا مناسبی داشته اما ایران اعلام کرده که دستیابی به توافق نهایی، مستلزم حل موضوعات باقیمانده میان ایران و آژانس است.

ایران در مذاکرات وین بارها تاکید کرده که پذیرش همزمان محدودیت‌ها و نظارت‌های گسترده ناشی از اجرای برجام بر برنامه هسته‌ای کشورمان با ادامه روند پیگیری پرونده‌های پادمانی که قبلا بسته شده بود و مجددا با رویکردهای سیاسی باز شده ناعادلانه بوده و به هیچ وجه قابل انجام نیست.

اگرچه انجام این سفر در میانه مذاکرات وین یکی از چند مانع پیشِ روی حصول توافق قوی را فعلا برداشته است اما شیوه تعامل آتی ایران با آژانس و کشورهای غربی بستگی زیادی به اجرای درست بیانیه مشترک و تحولات آتی در مسیر اقدامات پیشِ رو دارد.

 

۰ نفر