۰ نفر

دستگیری سارقان سرقت میلیاردی از منازل

۹ دی ۱۴۰۰، ۱:۰۰
کد خبر: 594606
دستگیری سارقان سرقت میلیاردی از منازل

رئیس پلیس آگاهی تهران از دستگیری سارق سابقه دار منازل مرکز تهران خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی تهران اظهار کرد: با وقوع چندین فقره سرقت منزل در محدوده مرکز تهران، در پالایش اطلاعات به دست آمده مشخص شد راننده و سرنشینان یک دستگاه خودوری سواری پژو سفید رنگ یا تیبا سرقت‌ها را انجام داده اند.

وی افزود: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی به دست آمد پلاک خودرو‌ها جعلی بوده و بدین ترتیب امکان شناسایی مالک خودرو‌ها مقدور نیست، گشت زنی‌های هدفمند با همکاری ماموران کلانتری آغاز تا اینکه تیمی از ماموران کلانتری ۱۳۷ نصر به راننده یک دستگاه خودروی پژو پارس سفید رنگ مشکوک و دستور توقف می‌دهند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: متهم در یک تعقیب و گریز طولانی، پس از شلیک چند تیر هوایی دستگیر و برای ادامه تحقیقات پلیسی در اختیار ماموران اداره هفدهم این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: متهم تاکنون به ۱۵ فقره سرقت با همکاری ۳ همدستش اعتراف و اظهار کرد، در ساعات اولیه شب با پرسه زنی در محدوده‌های مرکزی شهر و انتخاب منازلی که فاقد ایمنی کافی بودند وارد ساختمان شده و با تخریب درب طبقات اول و دوم طلاجات، وجه نقد، ارز و اموال با ارزش را سرقت می‌کردیم سپس اموال را بین خودمان تقسیم می‌کردیم.

سردار لطفی بیان کرد: کارشناسان ارزش اموال سرقتی را بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان برآورد کرده اند و دستگیری سایر همدستان متهم و کشف جزئیات پرونده ادامه دارد.