۰ نفر

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

سقوط بیت‌ کوین به پایین‌ترین سطح سه ماهه / توییت‌ های ایلان ماسک چه تاثیری بر بازار رمزارزها گذاشت؟

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰، ۱۵:۲۱
کد خبر: 528572
سقوط بیت‌ کوین به پایین‌ترین سطح سه ماهه / توییت‌ های ایلان ماسک چه تاثیری بر بازار رمزارزها گذاشت؟

ایلان ماسک که اخیرا با توییت‌های خود جنجال‌های زیادی را در بازار رمزارزها ایجاد کرده، به دنبال انتشار شایعاتی مبنی بر اینکه شرکت خودروسازی تسلا بیت‌کوین‌های خود را فروخته موجب شد تا قیمت این ارز دیجیتال به پایین‌ترین حد خود در سه ماه اخیر سقوط کند.

اقتصاد آنلاین – مهسا نجاتی؛ به گزارش رویترز، به دلیل توییت‌های ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در خصوص دارایی‌های بیت‌کوین این شرکت خودروسازی، که باعث شد سرمایه‌گذاران در ابتدا اقدام به فروش و سپس خرید این ارز دیجیتال کنند، قیمت بیت‌کوین پس از عبور از پایین‌ترین حد خود در سه ماه گذشته، بار دیگر اندکی افزایش یافت.

پس از انتشار شایعاتی در پایان هفته، مبنی بر اینکه تسلا اکثر بیت‌کوین‌های خود را به فروش رسانده، ماسک در آخرین توییت خود گفت: "تسلا هیچ بیت‌کوینی نفروخته است."

ماسک اخیرا به دلیل توییت‌های خود، آشفتگی‌هایی را در تجارت بازار رمزارزها ایجاد کرده است. بیت‌کوین روز دوشنبه با سقوط بیش از 9درصد، به پایین‌ترین قیمت خود از تاریخ 8فوریه یعنی 42هزار و 185دلار رسید، اما پس از آن به کانال 45هزار دلاری بازگشت.

از طرفی، اتریوم تا 3هزار و 123دلار کاهش یافت، و سپس بازگشت به قیمت 3هزار و 540دلار را تجربه کرد. قیمت دوج‌کوین نیز 7درصد افت کرد، و باید اشاره کرد که هر سه رمزارز پایین‌تر از سطح رکوردهای اخیر خود قرار گرفته‌اند.

بیت‌کوین که به عنوان وسیله‌ای برای پرداخت طراحی شده، به دلیل نوسانات زیاد و معاملات نسبتا پرهزینه، برای تجارت در اقتصادهای بزرگ چندان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. محبوب‌ترین ارز دیجیتال جهان در حال حاضر، یک سوم پایین‌تر از بالاترین سطح خود در ماه آوریل قرار گرفته است.

روز چهارشنبه، ایلان ماسک اعلام کرد که تسلا به دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی، استفاده از بیت‌کوین به عنوان وجه پرداختی را متوقف می‌کند. وی با دفاع از این تصمیم در روز یکشنبه، این شایعات را ایجاد کرد که تسلا ممکن است دارایی‌های خود را فروخته باشد.

ماسک در توییتی دیگر در روز دوشنبه گفت که تسلا بیت‌کوین خود را نمی‌فروشد، اما از زمان کنار گذاشتن آن به عنوان وجه پرداختی، این رمزارز تقریبا یک چهارم افت قیمت را تجربه کرده است.

اگرچه دوج‌کوین، از این ضربه که ماسک آن را "فریب" توصیف کرد هنوز به طور کامل بهبود نیافته، اما پس از اعلام وی مبنی بر تلاش برای بهبود کارایی این ارز دیجیتال شوخی، باعث افزایش قیمت آن شد.

در گروه دارایی ارزهای دیجیتالی، قیمت دوج‌کوین صد برابر، اتر بیش از چهار برابر، و بیت‌کوین 45درصد افزایش را در سال جاری تجربه کرده است.

در نمودار ارائه شده، روند تغییر قیمت بیت‌کوین را مشاهده می‌کنید؛

f78e206e-72c0-4210-8fc1-143af8e24f74