۰ نفر

طبق بررسی‌ها؛

افت ۴.۳واحد درصدی تورم فصلی خدمات / کدام بخش‌های خدمات رکورددار تورم در سال۹۹ بودند؟

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰، ۱۲:۴۱
کد خبر: 526539
افت ۴.۳واحد درصدی تورم فصلی خدمات / کدام بخش‌های خدمات رکورددار تورم در سال۹۹ بودند؟

بررسی آمار نرخ تورم تولید بخش خدمات در زمستان ۹۹ حاکی از این است که فعالیت‌های اداری و خدمات پشتیبانی با ۵۷.۳ درصد بیشترین نرخ در این بخش داشت. این گزارش همچنین نشان می دهد که کمترین تورم سالانه مربوط به بخش "آب­رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیت­های تصفیه " با ٠.٨ درصد بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، مرکز آمار در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که تغییرات میانگین شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات در چهار فصل منتهی به فصل زمستان ١٣٩٩ (تورم سالانه) به ۳۷.۸ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (٣٥.٣) ٢.٥ واحد درصد افزایش نشان می‌­دهد.

در این فصل، در میان بخش‌های خدمات در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به بخش "آب­رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیت­های تصفیه " (٠.٨ درصد) و بیش­ترین آن مربوط به بخش "فعالیت­های اداری و خدمات پشتیبانی" (٥٧.٣ درصد) است.

افت ۴.۳ واحد درصدی تورم فصلی خدمات

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌­های خدمات کل کشور نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در زمستان ١٣٩٩ به ۷.۳ درصد رسید که در مقــایسه با همین اطلاع در فصل قبل (١١.٦) ٤.٣ واحد درصد کاهش دارد.

کمتـــرین تورم فصلــی به ترتیب مربوط به بخش­‌های "آب­رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعـــالیت­های تصفیه" (٠.٢ درصد) و "فعالیت­های بیمه" (٠.٩ درصد) می­باشد. بیشترین تورم فصلی نیز به ترتیب مربوط به "فعالیت­های اداری و خدمات پشتیبانی" (١٦.٥درصد) و "فعالیت­های خدماتی مربوط به تأمین جا و غذا" (١٦.٣ درصد) است.

رشد ۲.۴ واحد درصدی تورم نقطه به نقطه 

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش­‌های خدمات کل کشور نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل زمستان ١٣٩٩ به ۴۲.۶ درصد رسید که در مقایسه با همیــن اطلاع در فصل قبل (٤٠.٢) ٢.٤ واحـــد درصد افزایش داشته است. به عبــارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط ارائه­ دهندگان خدمات به ازای تولید خدماتشان در داخل کشور، در فصل زمستان ١٣٩٩  نسبت به فصل زمستان ١٣٩٨، ٤٢.٦ درصد افزایش دارد. در بخش‌های خدمات کمترین نرخ مربوط به بخش "آب­رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیت­های تصفیه" (١.٧ درصد) و بیش­ترین نرخ مربوط به بخش "فعالیت­های خدماتی مربوط به تأمین جا و غذا " (٧٠.٨ درصد) است.