۰ نفر

رسید جایگزین چک شد؛

فراوانی روغن و شکر در بازار آزاد

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰، ۱۶:۱۶
کد خبر: 526346
فراوانی روغن و شکر در بازار آزاد

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: روغن و شکر با قیمت های بازار آزاد به هر میزانی که نیاز باشد وجود دارد ولی دسترسی به آنها با قیمت های مصوب دشوار است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا؛ قاسمعلی حسنی با بیان اینکه وضعیت توزیع روغن در بنکداری های نسبت به ماه های قبل تغییری نکرده است، گفت: همچنان روغن در بازار ۵۰ درصد بالاتر از نرخ مصرف کننده خرید و فروش می شود و با نقص در توزیع روغن با قیمت های مصوب در بازار مواجه هستیم.

وی اضافه  کرد: همچنین روغن با قیمت آزاد به هر میزانی که نیاز باشد وجود دارد ولی روغن با قیمت های مصوب به سختی پیدا می شود.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی در ادامه به وضعیت شکر در بازار اشاره کرد و گفت: شکر نیز همچنان در بازار ۵نرخی باقی مانده است که قیمت مصوب آن برای واحدهای تولیدی ۶۶۵۰ تومان، برای مصرف کنند ۸۷۰۰ تومان، برای واحدهای بنکداری ۱۱ هزارو۵۰۰ تومان، آزاد بنکداری ها ۱۳ هزارو۵۰۰ تومان و آزاد مصرف کننده ۱۵ هزارتومان است.  البته اولویت  تامین شکر تنظیم بازاری با فروشگاه های زنجیره ای است.

به گفته وی شکر با قیمت های آزاد به هر میزانی که نیاز باشد وجود دارد ولی تامین آن با قیمت تنظیم بازاری دشوار است.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی در پایان با بیان اینکه برخی کسبه برای خرید و فروش کالا رسید را جایگزین چک کرده اند، گفت:به دلیل عدم آگاهی از قانون جدید چک ونحوه ثبت آن، عدم شفافیت و فرار مالیاتی، برخی از  کسبه در خرید و فروش کالا به جای چک از رسید استفاده می کنند.