۰ نفر

وزنه‌برداری قهرمانی آسیا؛

مرادی به نقره قهرمانی آسیا رسید

۳ اردیبهشت ۱۴۰۰، ۲۰:۲۴
کد خبر: 522746
مرادی به نقره قهرمانی آسیا رسید

دارنده مدال طلا وزنه‌برداری المپیک ریو در مسابقات دسته ۹۶کیلوگرم قهرمانی آسیا با ثبت رکورد مجموع ۳۸۴کیلوگرم به مدال نقره دست یافت و شانس حضور مستقیم در المپیک توکیو را از دست داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی آسیا از بیست و هشتم فروردین آغاز و تا پنجم اردیبهشت ادامه دارد.

پیکارهای دسته ۹۶ کیلوگرم قهرمانی آسیا امروز (جمعه) از ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران در تاشکند ازبکستان برگزار شد که «سهراب مرادی»  نماینده ایران در این دوره از مسابقات با ۱۷۴ کیلوگرم در یک ضرب مدال برنز و در دو ضرب با ثبت رکورد ۲۱۰ کیلوگرم و مجموع ۳۸۴ کیلوگرم دو مدال نقره دوضرب و مجموع را کسب کرد.

کادر فنی برای حرکت نخست یک‌ضرب سهراب مرادی وزنه ۱۷۰  کیلوگرم را در نظر گرفتند که وی به‌راحتی موفق به مهار آن شد. مرادی که رکورددار جهان و آسیا در حرکت یک‌ضرب به شمار می‌رود نتوانست در حرکت دوم وزنه‌ ۱۷۴کیلوگرم را مهار کند اما او در حرکت سوم آن را به راحتی مهار کرد. سهراب با مهار این وزنه مدال برنز یک‌ضرب دسته ۹۶ کیلوگرم را از آن خود کرد.

تیان تائو با مهار ۱۷۶ کیلوگرم طلا گرفت و ورزشکار کره‌ای با ۱۷۴ کیلوگرم به مدال نقره رسید.

سهراب مرادی که پس از حدود ۲ سال مصدومیت نخستین تورنمنت بزرگ خود را تجربه می کرد در حرکت نخست دوضرب دسته ۹۶ کیلوگرم توانست وزنه‌ ۲۱۰ کیلوگرمی را بالای سر ببرد.  کادر فنی برای حرکت دوم مرادی وزنه‌ ۲۲۰ کیلوگرمی را انتخاب کردند که دارنده مدال طلا وزنه‌برداری المپیک ۲۰۱۶ ریو در مهار آن ناتوان بود. وی برای مرتبه دوم پشت این وزنه قرار گرفت که نتوانست به خوبی آن را مهار با با سه چراغ قرمز داوران مواجه شد.

مرادی با مهار وزنه ۲۱۰ کیلوگرمی در دوضرب، مدال نقره دوضرب و مجموع را از آن خود کرد و شانس حضور مستقیم در المپیک توکیو را از دست داد.  

سهراب مرادی و کیانوش رستمی کمتر از  یکماه دیگر به رقابت های  کزینشی کلمبیا اعزام خواهند شد.

تیان‌ تائو  جدی‌ترین رقیب جهانی و المپیک سهراب مرادی در حرکت نخست دوضرب در مهار وزنه ۲۱۰ کیلوگرمی ناموفق بود اما در حرکت دوم پشت وزنه ۲۱۱ کیلوگرمی قرار گرفت که مهار آن برای او مشکلی نداشت. او با این وزنه‌ مدال طلا دوضرب و مجموع را از آن خود کرد. وززشکار کره‌ای نیز به مدال برنز رسید.

مدال آوران دسته ۹۶ کیلوگرم قهرمانی آسیا به این شرح است:

۱- تائو تیان از چین  ۱۷۵  یک ضرب، ۲۱۱ دوضرب  و مجموع ۳۸۶ کیلوگرم (۳ مدال طلا)
۲-  سهراب مرادی از ایران با رکورد ۱۷۴ یک ضرب، ۲۱۰ دوضرب  و مجموع ۳۸۴ کیلوگرم (۲نقره دوضرب  و مجموع و برنز یک ضرب)
۳- جانگ از کره جنوبی با رکورد ۱۷۴ یک ضرب، ۲۰۵ دوضرب و مجموع ۳۷۹ کیلوگرم (نقره یک ضرب  و برنز مجموع)
۴- یاماموتو از ژاپن  با رکورد ۱۶۵ یک ضرب، ۲۰۵ دوضرب  و مجموع ۳۷۰کیلوگرم (برنز دوضرب)