۰ نفر

خطاب به همکاران، مشتریان و سهامداران منتشر شد؛

پیام نوروزی مدیر عامل بانک صادرات ایران

۳۰ اسفند ۱۳۹۹، ۱۶:۵۲
کد خبر: 514951
پیام نوروزی مدیر عامل بانک صادرات ایران

​پیام نوروزی مدیر عامل بانک صادرات ایران خطاب به همکاران، مشتریان و سهامداران منتشر شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، حجت اله صیدی، مدیر عامل بانک صادرات ایران همزمان با حلول سال ۱۴۰۰ هجری شمسی با انتشار پیامی نوروزی خطاب به تمامی همکاران تلاش‌گر، بازنشستگان گران‌قدر، مشتریان ارزشمند و سهام‌داران ارجمند بانک صادرات ایران، از

خداوند خواست تا به همگان برای  بیش‌ترین و اثرگذارترین تلاش‌ها در انجام مأموریت بزرگ پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید توفیق دهد.

مدیر عامل بانک صادرات ایران با مرور خصوصیات سال گذشته و فرارو اظهار امیدواری کرد که در سال ۱۴۰۰ گره از کار یک‌دیگر بگشاییم و همانند سال‌های گذشته در حد وسع برای آبادانی ایران بزرگ و سربلندی مردمان بکوشیم.

متن کامل این پیام  بدین شرح است؛

 

هر نوروزی حس و حال و رنگ و بوی خود را دارد. آمیزه‌ای از شیرینی و تلخی سالی که می‌گذرد و امید و بیم سال و ماهی که می‌آید و در لحظه‌ای شگفت، دریغ‌پنداشت‌ها به امید تبدیل می‌شود و شوق نو شدن، در درون آدمی می‌جوشد و پیش‌ می‌راند. تمام جلوه‌ی این نو شدن در عین و ذهن، حس نهفته‌ای است که در لحظه‌ی تحویل سال می‌شکفد و به رسم دیرینه، بسیاری از ایرانیان، شرح حال خویش را در کتاب آسمانی می‌جویند و در دیوان خواجه‌ی شیراز.

نوروز امسال نیز، بنا به طبیعت دیرینه‌اش، نوروز دیگری است. سالی آکنده از تلخی و شیرینی و البته آمیخته با ماسک و دستکش که تجربه‌ای غریب آفریده، جای خود را به سال پایانی قرنی می‌دهد که شاید قرینه‌ای در تاریخ نداشته باشد. از این منظر، طبیعی است که حس و حال تحویل سال نیز، ویژه باشد و روایت کتاب آسمانی و دیوان حافظ نیز بر همین سیاق، ویژه‌تر.

آفریدگاری که دل سراپرده‌ی محبت اوست در آیه‌‌ی یکصد و چهل سوره‌ی فرخنده‌ی آل عمران به یاد می آورد که تِلکَ الاَیّامُ نُداوِلُها بَینَ النّاس. دور مجنون گذشت و نوبت ماست، هر کسی پنج روزه نوبت اوست. اگر بر شما ضربه‌ای وارد شد بر آن جمعیت نیز وارد شد و ما این روزهای پیروزی و شکست را در میان مردم می‌گردانیم تا خداوند اهل ایمان را شناخته و از آن‌ها شاهد گیرد و او ستم‌گران را دوست ندارد.

حافظ شیراز نیز که از صبح خیزی و سلامت طلبی، قرآن ز بر می‌خواند با چارده روایت، مژده می‌دهد که نفس باد صبا مشک فشان خواهد شد و عالم پیر نیز جوان. دوران تطاول به سر خواهد آمد که به بیان قرآن، خداوند را با اهل تطاول سر دوستی نیست.

آن‌چه این بنده از دو پیام آسمانی و زمینی در آستانه‌ی سال نو می‌فهمد جز این نیست که باید فرصت شمرد صحبت را در این دو راهه منزل و شادباش گفت فرارسیدن بهار خجسته را به تمامی همکاران تلاش‌گر، بازنشستگان گران‌قدر، مشتریان ارزشمند و سهام‌داران ارجمند بانک صادرات ایران و از خداوندگار خواست تا توفیق دهد همگان را برای بستن کمر همت در راستای بیش‌ترین و اثرگذارترین تلاش در مداوله‌ای که به ما رسیده است تا در سالی که پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید مأموریتی بزرگ بر دوش ماست گره از کار یک‌دیگر بگشائیم و همانند سال‌های گذشته در حد وسع برای آبادانی ایران بزرگ و سربلندی مردمان بکوشیم.

ماه درخشان شعبان نیز فرصتی است تا قدح برگیریم و خویشتن خویش را پاک سازیم تا خورشید معرفت و درستکاری و مهربانی همچنان درخشان و درفشان باشد تا شب عید رمضان.

    ماه شعبان منه از دست قدح کاین خورشید *** از نظر تا شب عید رمضان خواهد شد