۰ نفر

تلویزیون دولتی چین؛

توافق جامع میان چین و آمریکا حاصل شد

۳۰ اسفند ۱۳۹۹، ۱۵:۲۹
کد خبر: 514929
توافق جامع میان چین و آمریکا حاصل شد

تلویزیون دولتی چین از دستیابی وزرای خارجه چین و آمریکا به توافقی جامع بر سر اختلاف میان دو طرف و همچنین اجتناب از تقابل با یکدیگر خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، تلویزیون دولتی چین از توافق دیپلمات‌های دو کشور چین و آمریکا در آلاسکا برای پیشبرد گفتگوها میان دو طرف در راستای اجتناب از تقابل به توافق رسیدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر؛ تلویزیون دولتی «سی سی تی وی» با اعلام این خبر اعلام کرد: دو طرف برای حفظ گفت وگو و ارتباط با یکدیگر در راستای روابط مترقی دو جانبه، اجتناب از تقابل و مواجهه و همچنین ارتقا توسعه سالم و پایدار روابط با یکدیگر، بررسی مسائل افغانستان، شبه جزیره کره و میانمار و همچنین حفظ و تقویت روابط دو جانبه در خصوص مسائل مطرح شده به توافق رسیدند.

تلویزیون دولتی چین همچنین از توافق پکن و واشنگتن برای همکاری مشترک در زمینه تحقیق و توسعه تولید واکسن کرونا و احیای مجدد اقتصاد جهانی با یکدیگر خبر داده است.

لازم به ذکر است روز پنجشنبه، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا و «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید جلسه‌ای مشترک با «یانگ جیئه چی» رئیس کمیته مرکزی روابط خارجی و «وانگ یی» وزیر امور خارجه چین در آلاسکا داشتند که دور نخست این نشست‌ها به دلیل اتهامات دو طرف به یکدیگر در خصوص کارشکنی‌ها و نقض پروتکل‌های دیپلماتیک و اقتصادی به شکست انجامید.