تعمیق روابط تجاری ایران و عمان/ بررسی نحوه پیشبرد همکاری‌های بانکی و تجاری دو کشور

رییس کل بانک‌ مرکزی جزییات سفر خود به مسقط را تشریح کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی در اینستاگرام خود نوشت: امروز سه شنبه ۷ بهمن ۹۹ به دعوت رئیس بانک مرکزی عمان، همراه معاونین وزارت خانه های صمت و بهداشت و معاون ارزی بانک مرکزی برای یک دیدار دو روزه وارد مسقط شدیم. 

درجلسه اول گفتگوی مبسوطی با وزیر امورخارجه عمان داشتم. ایشان بسیار علاقمند توسعه روابط راهبردی اقتصادی دوکشور هستند. وزیر خارجه عمان ضمن اشاره به اهمیت نقش و جایگاه ایران در منطقه بر گسترش روابط تجاری و اقتصادی دو کشور تاکید کرد. در این ملاقات زمینه ها، موانع و نحوه پیشبرد همکاری های بانکی و تجاری دو کشور به تفصیل بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد. 

درجلسه دوم جلسه مفصل و طولانی با وزیر صنعت وتجارت عمان داشتیم در این جلسه که مسئولین اتاق بازرگانی عمان نیز حضور داشتند باتوجه به فرصت فراهم شده برای توسعه ظرفیت های همکاری میان دو کشور، می توان از ظرفیت و همراهی بخش خصوصی دو کشور برای بهبود سطح و حجم تجارت بهره گرفت. 

تاکید کردم درصدد هستیم روابط تجاری‌مان را با عنوان به عنوان یک شریک تجاری بیش از گذشته تعمیق بخشیم، لذا این سفر فرصتی است که با توجه به تحولات رخ داده در عرصه بین‌الملل، همکاری‌هایمان را بسط و گسترش دهیم. این نکته را هم تاکید کردم که در حال حاضر فشار حداکثری آمریکا شکست خورده و ضروری است که مراودات تجاری با توجه به سابقه طولانی و تاریخی روابط میان دو کشور، بیش از پیش گسترش یابد.

روز چهارشنبه ۸ بهمن مذاکرات خود با مقامات عمانی را با تمرکز بر مسائل بانکی و مالی با رئیس بانک مرکزی ادامه خواهیم داد.

photo_2021-01-27_00-08-05