۰ نفر

رییس پلیس امنیت اقتصادی خبر داد؛

کشف ۱۷۰میلیارد ریال کالا و ارز قاچاق

۱۵ دی ۱۳۹۹، ۱۲:۵۴
کد خبر: 495358
کشف ۱۷۰میلیارد ریال کالا و ارز قاچاق

محمدرضا مقیمی از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال طی هفته گذشته در کشور خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، محمدرضا مقیمی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: با اقدامات تخصصی و تلاش های شبانه روزی مأموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی هفته گذشته در کشور انواع کالای قاچاق، شامل سوخت، گوشی تلفن همراه، لوازم آرایشی و بهداشتی، شیر خشک، انواع لوازم خانگی و الکترونیکی، دام سبک، انواع ارز و مقادیر قابل توجهی کالای ممنوعه در کشور کشف شد.

وی افزود: کارشناسان ارزش کالاها و ارز مکشوفه را بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال برآورد کردند، همچنین کالاهای مکشوفه به سازمان جمع آوری اموال تملیکی و سوخت قاچاق به شرکت ملی فرآورده های نفتی تحویل و ۱۷ متهم دستگیر شده به همراه پرونده متشکله برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) یاد آور شد: در حوزه قاچاق کالا و ارز کماکان برخورد قاطعانه با دانه درشت ها در دستور کار این پلیس قرار دارد.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: تلاش این پلیس با اجرای طرح های عملیاتی و واپایشی در زمینه مقابله با قاچاق اثر بخش بوده، از این رو برخورد ریشه ای با قاچاق، مستلزم همکاری سایر سازمان های متولی است.

سردار مقیمی با بیان اینکه این پلیس با همه توان و جدیت همواره آماده است با قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت اقتصادی مقابله کند، مبارزه با پدیده قاچاق را از اولویت های کاری و مأموریتی این پلیس دانست و از مردم درخواست کرد در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت غیرقانونی، مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.