۰ نفر

وزیر ورزش و جوانان؛

سرخابی‌ها قبل از پایان سال وارد بازار سرمایه می‌شوند

۱۳ دی ۱۳۹۹، ۲۰:۱۸
کد خبر: 494887
سرخابی‌ها قبل از پایان سال وارد بازار سرمایه می‌شوند

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه شرایط بسیار خوبی از نظر ساماندهی، شفاف سازی و مستند سازی برای دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به وجود آمده است، گفت: باید تلاش کنیم تا پیش از پایان سال سرخابی ها وارد بازار سرمایه شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «مسعود سلطانی‌فر» امروز (شنبه) با تسلیت نخستین سالروز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، در مجمع عمومی عادی شرکت فرهنگی ورزشی استقلال موافقت هیات عالی واگذاری را برای خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال که هجدهم فروردین‌ماه صورت گرفت، مورد توجه قرار داد.

 وزیر ورزش و جوانان در این نشست اظهار داشت: خوشبختانه مواردی که بلاتکلیف مانده بود از جمله صدور اسناد مالکیت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال با تلاش و پیگیری بسیار انجام و در نهایت اسناد مالکیت‌های دو باشگاه صادر شد.

وزیر ورزش و جوانان این نکته را متذکر شد که تلاش‌های سازمان حسابرسی هم در فرآیند آماده شدن برای ورود به بازار سرمایه مثمر ثمر بوده که قابل تقدیر است.

وی نتایج صورت گرفته در فرآیند خصوصی سازی دو باشگاه پایتخت را حاصل تلاش و خرد جمعی دانست و افزود: انتظار دارم اعضای هیات مدیره و مدیران دو باشگاه، مراحل پایانی را با جدیت به سرانجام برسانند تا پیش از پایان سال، سرخابی ها وارد بازار سرمایه شوند.

سلطانی‌فر تصریح کرد: فرآیند خصوصی‌سازی این دو باشگاه در شرایطی طی شد که در طول چهارسال گذشته، ریالی از اعتبارات دولتی و ارزی به آن ها پرداخت نشده و از محل حق پخش تلویزیونی هم عایدی نداشتند و به دلیل تحریم‌های ناعادلانه با مشکل مواجه شده بودند؛ با این وجود بخش اعظمی‌ از بدهی‌های این دو باشگاه با برخورداری از دو حامی مالی معتبر در تامین منابع مالی خوب، پرداخت شد.

وی با بیان اینکه شرایط بسیار خوبی از نظر ساماندهی، شفاف سازی و مستند سازی به وجود آمده اظهار داشت: امروز به شرایطی رسیدیم که این دو باشگاه آماده ورود به بازار سرمایه هستند.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص اقدامات صورت گرفته در خصوص مقدمات خصوصی سازی سرخابی‌ها گفت: کاری که باید در شرایط معمول در طول پنج سال صورت می‌گرفت، در طی هفت، هشت ماه گذشته انجام شده و صدور مجوز کمپ حجازی و ورزشگاه شهید مرغوبکار کمک بزرگی در این فرآیند کرد.

سلطانی‌فر همچنین از اعضای مجمع استقلال که موجبات تسریع در فرایند ورود به بازار سرمایه را فراهم کرده‌اند، قدردانی کرد.