۰ نفر

نجات ۲ زندانی محکوم به قصاص

۲۸ خرداد ۱۳۹۹، ۱۲:۵۹
کد خبر: 446701
نجات ۲ زندانی محکوم به قصاص

ن رییس کل دادگستری استان هرمزگان از رهایی ۲ زندانی محکوم به قصاص از چوبه دار خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علی صالحی با اعلام این خبر افزود: ۲ نفر از زندانیان محکوم به قصاص در میناب با میانجیگری مسئولین قضایی، لحظاتی پیش از اجرای حکم از چوبه دار رهایی یافتند.

وی بیان کرد: ۲ نفر از زندانیان محکوم به قصاص نفس در شهرستان میناب با میانجیگری مسئولین قضایی و جلب رضایت اولیای دم، از چوبه دار رهایی یافتند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان اضافه کرد: این احکام قرار بود در زندان میناب اجرا شود و خانواده مقتولین تا آخرین لحظات بر آن اصرار داشتند که با تلاش مسئولان قضایی استان و با استناد به عفو و رأفت اسلامی خوشبختانه رضایت خود را در پای چوبه دار اعلام کردند.

وی ادامه داد: این محکومان به جرم قتل عمد از سال ۸۹ و ۹۵ در زندان میناب منتظر اجرای حکم قصاص بودند، اما سرانجام با تلاش مسئولان قضایی و شورا‌های حل اختلاف و همچنین میانجیگری معتمدین محلی، اولیای دم رضایت خود را لحظاتی پیش از اجرای حکم اعلام نمودند و این محکومین از قصاص نفس رهایی یافتند.

صالحی همچنین گذشت این دو خانواده را اقدامی درخور تحسین و موجب خشنودی خداوند متعال و در تأسی از سیره معصومین (ع) برشمرد و از تلاش و کوشش مسئولین قضایی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میناب، شورای حل اختلاف زندان و همچنین معتمدین و ریش سفیدان محلی این شهرستان در برقراری صلح و سازش قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری هرمزگان، وی با اشاره به تأکیدات و نگاه ویژه ریاست محترم قوه قضاییه مبنی بر لزوم بسط و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه از عموم مردم خواست تا در کنار دستگاه قضایی در ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش در سطح جامعه همکاری و تعامل داشته باشند.

۰ نفر