۰ نفر
امتیاز ثبت نام خودرو قابل انتقال است؟

هرگونه واگذاری تحت هر عنوان از جمله فروش حواله یا فروش امتیاز ‌فروش فوق‌العاده خودروهای گروه صنعتی ایران‌خودرو و گروه خودروسازی سایپا در قالب قرعه‌کشی ویژه اخیر، ممنوع و قابل پیگرد قانونی است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، به دنبال انجام قرعه‌کشی فروش فوق ‎العاده اخیر ۲۵هزار دستگاه خودرویی رو خودروساز بزرگ کشور ( ایران خودرو و سایپا )، جزییات هر نوع نقل و انتقال به شرح زیر اعلام شد؛

۱- بر اساس مصوبات کمیته خودرو که با حضور دستگاه‌های نظارتی از جمله «دادستانی کل کشور» و «سازمان بازرسی کل کشور» به دو خودروساز ایران خودرو و سایپا ابلاغ شده است، در شرایط ثبت نام خودرو آمده است به هیچ عنوان امکان صلح یا فروش خودرو به صورت وکالتی تا یکسال وجود ندارد.

۲- سند خودروی واگذار شده به مدت یکسال در رهن شرکت خودروساز باقی خواهد ماند، لذا امکان فروش تا پایان دوران ترهین وجود ندارد.

۳- پلاک واگذار شده از سوی پلیس راهور به فرد مشمول، به هیچ عنوان قابل انتقال به غیر نیست و مسئولیت هرگونه کشف تخلفات بر عهده دارنده پلاک انتظامی می باشد.

۴- خودروی واگذار شده صرفاً با تطبیق مدارک هویتی به فرد ثبت‌نام کننده دارای مشخصات ثبت شده، تحویل داده خواهد شد.

شایان ذکر است، لوح فشرده مرتبط با اسامی افراد منتخب در این دوره از قرعه‌کشی فروش فوق‌العاده، از سوی خودروسازان به دستگاه‌های نظارتی تحویل شده و امکان هیچگونه دخل و تصرف در آن وجود ندارد.

بر این اساس به همه هموطنان عزیز هشدار داده می‌شود که مراقب سودجویی کلاهبرداران باشند.