۰ نفر

کرونا به بانک جهانی رسید

۲۹ اسفند ۱۳۹۸، ۹:۲۱
کد خبر: 425915
کرونا به بانک جهانی رسید

خبرگزاری رویترز برای اولین بار بامداد روز پنجشنبه از ابتلا شدن دو تن از کارکنان بانک جهانی در واشنگتن به ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل ایرنا، به دنبال رشد رو به صعود شیوع ویروس کرونا در جهان، براساس یادداشت دیوید مالپس رییس بانک جهانی که یک نسخه از آن بدست خبرگزاری رویترز رسیده است، دو تن از کارمندان بانک جهانی در واشنگتن مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند.  

مالپس در این یادداشت اعلام می‌کند که مبتلا شدن دو تن از کارمندان اولین موارد شیوع ویروس کرونا به بانک جهانی و سازمان‌های زیر مجموعه‌اش بوده است اما موارد دیگر در روزها و هفته‌های آینده قابل تشخیص است.  

بانک جهانی و صندوق بین المللی پول روز جمعه برای مهار شیوع ویروس کرونا به کارمندان دفاتر و پیمانکاران خود توصیه کردند که از خانه کار کنند.  

در مدت ۱۰ روز گذشته، زندگی روزانه در بیشتر نقاط جهان به طرز شدیدی تغییر کرده است. تعداد افراد مبتلا به کرونا در سراسر جهان بر اساس آمار رسمی، از ۱۷۵ هزار نفر عبور کرده است و کشورها تغییرات زیادی در زندگی روزانه ایجاد کرده‌اند. این اقدامات که به طور قطع به شوک اقتصادی جدی می‌انجامد، حالا در چین بعد از دو ماه درگیری با کرونا، خود را نشان داده است.  

سقوط فعالیت‌های اقتصادی تمام بخش‌های اقتصاد چین را دربرگرفته است. میزان خرده‌فروشی در این کشور در ماه ژانویه و فوریه، ۲۰. ۵ درصد در مقایسه با مدت مشابه ۲۰۱۹ سقوط کرده است. میزان تولید صنعتی ۱۳. ۵ درصد کاهش یافته و میزان سرمایه‌گذاری نیز حدود ۲۵ درصد افت کرده است.  

شرایط در بازارهای سرمایه تمام جهان نیز آشفته شده و خرید و فروش را برای سرمایه‌گذاران سخت کرده است. ارزش بورس آمریکا حالا نسبت به یک ماه پیش، ۲۷ درصد سقوط کرده است.  

«کوین هاست» اقتصاددان ارشد سابق دولت ترامپ به سی‌ان‌ان می‌گوید: «احتمال رکود جهانی حالا ۱۰۰ درصد است. »