۰ نفر

درخواست رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورا از شهروندان/ لطفا به کادر درمانی مصدوم آتش‌سوزی اضافه نکنید

۲۷ اسفند ۱۳۹۸، ۱۶:۲۹
کد خبر: 425481
درخواست رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورا از شهروندان/ لطفا به کادر درمانی مصدوم آتش‌سوزی اضافه نکنید

رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شهر تهران از شهروندان خواست امسال در مراسم چهارشنبه سوری به دلیل شیوع کرونا شرکت نکنند.

به گزارش اقتصادآنلاین، زهرا صدراعظم نوری، رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران با اشاره به فرارسیدن مراسم باستانی چهارشنبه سوری ضمن آرزوی سلامتی و شفا برای همه عزیزانی که به ویروس کووید 19 مبتلا شده‌اند و آرزوی سلامتی برای همه عزیزان کادر درمانی اعم از پزشکان، پرستاران، خدا قوت به همه آنها و همین طور به همه عزیزان حوزه خدمات شهری و کسانی که در حوزه پسماند، آتش نشانی،  گرم‌خانه‌ها و  سامانسراها و غیر فعالیت می‌کنند، گفت: امیدوارم ملت بزرگ ما با توکل و ایمانی که به خداوند دارند بتوانند با اعتماد به نفس و مقاومت این دوره را پشت سر بگذارند و ان شاالله سال جدید سال سلامتی، خیر و برکت برای همه ایرانیان باشد.

او ادامه داد: از آنجا که چهارشنبه آخر هر سال به چهارشنبه سوری معروف است و جوانان و نوجوانان خیلی علاقمند هستند در چهارشنبه سوری فعالیت کنند لازم می دانم گفت و گویی با این عزیزان بکنم و توصیه و درخواست هایی از والدین گرامی نوجوانان داشته باشم. 

نوری اضافه کرد: در شرایط بحرانی همه ما موظف هستیم که در خانه بمانیم و حتی کارهای خیلی مهم و اساسی را کنار بگذاریم تا بتوانیم از شیوع ویروس کووید 19 پیشگیری کنیم. از این جهت پرداختن به برخی آداب و رسوم محلی از اعراب ندارد و به شدت جان خود افراد و مردم را به خطر می‌اندازد.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تاکید کرد:  به همین خاطر از همه نوجوانان عزیز می‌خواهم که  چهارشنبه سوری امسال را تعطیل کنند و مطلقا به داخل خیابان‌ها و کوچه‌ها نیایند و فعالیتی نکنند. نکته مهم‌تر این که فعالیت داخل کوچه و خیابان را به داخل خانه، آپارتمان و مجتمع نبرند چون خطرات بیشتری خواهد داشت و مشکلاتی را ایجاد می کند.

نوری با بیان اینکه ان شاالله همه جوانان و نوجوانان رعایت کند و در وهله اول جان عزیز خودشان و سپس جان خانواده و همسایگان را حفظ کنند، اظهار کرد:  شرایط فعلی بیمارستان‌ها شلوغ و آلوده است و کادر درمانی آن قدر مشغله دارند که امکان این که بتوانند حادثه دیده جریان آتش بازی و چهارشنبه سوری را پذیرش کنند، ندارند. 

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در این شرایط فرد با  با آتش‌گرفتگی به بیمارستان  می رود و ممکن است با کرونا برگردد گفت: از این جهت خیلی باید رعایت شود و در همین راستا مخاطبم والدین محترم هستند که همانگونه که تا کنون همکاری کرده‌اند از این به بعد هم همکاری داشته باشند و کمک کنند در شرایط فعلی برای جوانان که خیلی طبقه آسیب پذیری نسبت به مسائل و موضوعات این چنینی هستند برنامه داشته باشند تا در خانه بمانند. 

او ادامه داد: اگر بچه‌ها یک بازی را دوست دارند؛ در داخل خانه امکان آن بازی را فراهم سازند و اگر به فیلمی علاقه دارند آن فیلم را داخل خانه باهم ببینند و از نظر خوراکی اگر غذای  مورد علاقه‌ای دارند سعی کنند برایشان تدارک ببینند تا بچه ها داخل خانه بمانند و سرگرم و مشغول باشند و بیرون نروند و به آتش بازی و فعالیت های این چنینی نپردازند. 

 نوری با بیان اینکه والدین باید تلاش کنند بالکن‌های خانه و فضاهای مشاعی را خالی نگه دارند، تا اگر احیانا فشفشه یا ترقه ای پرتاب شد عاملی برای آتش سوزی نباشد، تاکید کرد: در نهایت از خانواده‌های عزیز و والدین گرامی تقاضا می‌کنم که خیلی موارد ایمنی را رعایت کنند چون مستحضر هستند و میدانند که آلودگی الآن خیلی زیاد است، بیمارستان‌ها آلوده هستند و کادر درمانی به شدت خسته و مشغولند و امکان این که بتوانند کسی را پذیرش کنند، وجود ندارد. 

این عضو شورا تاکید کرد: بنابراین به هیچ عنوان نباید بار آنها را سنگین تر و خستگی آنها را مضاعف کنیم.  سعی کنیم با رعایت اصول بهداشتی و در خانه ماندن به ویژه امشب و فردا شب کمک کنند تا حادثه ای رخ ندهد و انشاالله همه عزیزان سلامت باشند. 

وی ادامه داد: سازمان آتش‌نشانی هم مانند سایر سازمان‌های شهرداری آماده باش و فعال است و مرتبا به گندزدایی و ضدعفونی معابر، فضاهای عمومی و مکان‌های خرید و اداری پرداخته و در حال فعالیت هستند و نیروهای خود را افزایش داده تا اگر حادثه ای رخ داد به سرعت رسیدگی و مدیریت کنند. 

نوری گفت: در همین راستا 131 ایستگاه آتش‌نشانی در آماده باش کامل بوده و همچنین در 443 نقطه معین، 147دستگاه خودروی سبک، 173دستگاه خودروی سنگین، 46دستگاه موتور سیکلت و  1250نیرو برای حوادث احتمالی مستقر هستند.

رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران در پایان تاکید کرد: از آتش‌نشان‌های همیشه فداکار که در خدمت مردم هستند و جان و مال مردم را حفظ می کنند، از مدیریت خوب سازمان آتش نشانی و حوزه خدمات شهری و معاونت خدمات شهری قدردانی و تشکر می کنم و خدا قوت می گویم و آرزو می کنم سال خوبی برای همه باشد و با سلامتی، موفقیت  و رونق روز افزون سال آینده را آغاز کنیم.