۰ نفر

دستاوردهای تکنولوژی تولید، نشان دیگر خودکفایی کروز

۲۷ اسفند ۱۳۹۸، ۱۲:۰۵
کد خبر: 425394
دستاوردهای تکنولوژی تولید، نشان دیگر خودکفایی کروز

واحد تکنولوژی تولید شرکت صنایع تولیدی کروز در سال 98 توانست پروژه های بسیاری را به سرانجام رساند که در روند تولید این شرکت بسیار تاثیرگذار بود.

به گزارش اقتصادآنلاین، واحد تکنولوژی تولید شرکت صنایع تولیدی کروز از یک تیم 150نفره تشکیل شده که اساس کار آن‌ها ساخت کلیه دستگاه‌ها و ماشین آلات مورد نیاز در تولید، مونتاژ، تست، آزمایشگاه و ... و همچنین در صورت نیاز، تعمیرات دستگاه‌ها و ماشین آلات مذکور است. کروز به خودکفایی کامل در مجموعه خود دست یافته است، چرا که علاوه بر بومی‌سازی مواد و قطعات خودرو، ماشین آلات مورد نیاز در روند تولید آن‌ها را نیز خلق کند.

واحد تکنولوژی تولید کروز در سال گذشته توانست در بخش مربوط به دسته سیم به ساخت بیش 150 عدد برد مونتاژ، چندین کانوایر مخصوص سالن مونتاژ و چندین دستگاه تست برد برای تست الکتریکال دسته سیم‌ها دست یابد.

کروز در قدمی دیگر با دور زدن تحریم‌ها برای عایق بندی  ECUهای خود، اقدام به ساخت دستگاه جدید تزریق سیلیکون و پیچ بند ECU کرد؛ طراحی و ساخت این دستگاه از حدود 10 ماه پیش آغاز و با استفاده از دانش و تخصص مهندسان تکنولوژی تولید این شرکت به صورت صد درصدی بومی سازی شد. برد الکترونیکی ECU با ورود به این دستگاه بدون دخالت انسانی، به طور مکانیزه در مقابل نفوذ آب و رطوبت عایق می شود. در این دستگاه ضریب حرارتی، استقامت در برابر گرما و رطوبت افزایش یافته، حدود 50 درصد در انرژی الکتریکی صرفه جویی و حجم ماشین جدید نسبت به ربات قبلی کاهش بسیار چشم گیر داشته است که در فضای کمتر تعداد دستگاه های بیشتری جای گرفته و منجر به افزایش میزان تولید خواهد شد.

تکنولوژی تولید کروز ربات های کوچک رومیزی برای افزایش تولید و کیفیت محصولات طراحی و ساخته که در بخش های مونتاژ از جمله لحیم کاری، گریس زنی و چسب زنی به صورت اتوماتیک بکار گرفته شده است.

کروز در سال گذشته برای اولین بار خط مونتاژ تولید صندلی را در یکی از شرکت های زیر مجموعه خود به طور کامل راه اندازی کرد تا گستره ی تولید محصولات خود را افزایش دهد؛ بر این اساس نیاز به بخش های متفاوتی مانند ساخت قالب بند تزریق فوم صندلی بود که تکنولوژی تولید کروز ساخت کامل آن را برعهده داشت.

از دیگر دستاوردهای تکنولوژی تولید کروز در سال گذشته می توان به ساخت دستگاه خان کشی فرمان، شیر گریس زن غیرتماسی پنل ضبط 206، خط تولید کابل کنترلی سیستم تهویه، دستگاه تست نهایی آینه، تست اندازه گیری میدان مغناطیسس سنسورABS، دستگاه تست نهایی سنسور ABS، طراحی و ساخت قفسه قالب با ظرفیت هر طبقه 3 تن برای اولین بار در کشور، دستگاه تست دسته راهنما با قابلیت روز دنیا (ویژن) که با دوربین و بدون دخالت اپراتور تست می شود، اشاره کرد.