۰ نفر

آماده باش ۸۵۰۰دستگاه ماشین آلات راهداری برای مقابله با سیل

۲۷ اسفند ۱۳۹۸، ۰:۲۵
کد خبر: 425278
آماده باش ۸۵۰۰دستگاه ماشین آلات راهداری برای مقابله با سیل

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، از تشکیل قرارگاه نوروزی در این سازمان برای مقابله با ۳سیل پیش بینی شده تا ۱۰فروردین ۹۹خبر داد و گفت: ۸۵۰۰دستگاه ماشین آلات راهداری ،عملیات راهداری پیش رو را پشتیبانی می‌کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، رضا اکبری معاون راهداری این سازمان با اعلام این مطلب افزود: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی جبهه نسبتا قوی از چهارشنبه هفته جاری وارد کشور شده و تعدادی از استان ها را درگیر می کند.

وی ادامه داد: مطابق این پیش بینی بیشترین بارش ها در استان های خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و قزوین روی می دهد.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی انجام سفر بالا در نوروز امسال با توجه به شرایط کشور نداریم، اما در عین حال ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در استان ها در آماده باش کامل قرار گرفته اند.

وی افزود: مجموعا پیش بینی های سازمان هواشناسی و چند مرجع معتبر هواشناسی دنیا، مجموع اطلاعات تا روز ۱۰ فروردین ۹۹ جمع آوری شده است. 
مبنی بر اینکه تا ۱۰ فروردین در کدام استان ها بارش برف و باران و چه میزان بارشی هم روی می دهد،جمع آوری شده است.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل همچنین گفت: بر اساس جدول مربوطه بیشترین بارندگی آخر هفته را در استان خوزستان خواهیم داشت.

اکبری با اشاره به برگزاری جلسه تصمیم گیری برای اقدامات مربوط به پیشگیری از خسارت های سیل، یادآور شد:
بر این اساس برای استان هایی که پیش بینی بارش نسبتا بالایی را تا ۱۰ فروردین دارند ،مقرر شد برای اجاره ماشین آلات موردنیاز در نقاط خاص اعتبار پرداخت شود.

وی تاکید کرد: ماشین آلات راهداری برای جلوگیری از تخریب پل ها در سیل، با برش هایی قبل و بعد از پل حفظ جان پل را انجام خواهند داد.

وی همچنین با اعلام اینکه قرارگاه زمستانی راهداری از امروز با وظیفه جدید با توجه به وقوع احتمالی سیل و مسائل مربوط به حمل و نقل و کرونا تغییر ماهیت می دهد، اظهار کرد: برای ۳ بارش تقریبا شدید تا ۱۰ فروردین ۱۵۰۰ گشت راهداری، ۱۳۷۰ اکیپ راهداری و ۹۰۰ راهدارخانه را در سراسر کشور فعال هستند.

معاون سازمان راهداری اضافه کرد: ۱۲۰۰۰ پرسنل راهداری به صورت شیفت در ایام سیل و بارندگی به صورت ۲۴ ساعته آماده باش هستند. ضمن اینکه حدود ۸۲۰۰ دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک و ۲۰۰ تا ۳۰۰ دستگاه ماشین آلات استیجاری عملیات نوروزی راهداری را پشتیبانی می کند.