۰ نفر

3داروی خانگی برای درمان رماتیسم

۲۲ دی ۱۳۹۸، ۳:۱۷
کد خبر: 408895
3داروی خانگی برای درمان رماتیسم

برخی از افراد در سنین بالا دچار درد مفاصل، رماتیسم و آرتروز می شوند. گرچه برخی از جوانان نیز این حالت را تجربه می کنند. با این وجود برای درمان این بیماری افزون بر داروهای شیمیایی می توان از برخی روشها برای حل مشکل رماتیسم استفاده کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، برخی راههای ساده و خانگی می توانند به درمان رماتیسم کمک کنند:

غذاهای ضد التهاب بخورید

اگر می خواهید درد مفاصل را بهبود بخشید ، فست فود ، مواد غذایی یخ زده ، غذای سرخ شده و مواد غذایی فرآوری شده را مصرف نکنید. بررسی چندین مطالعه غیر تصادفی از بیماران مبتلا به آرتروز و رماتیسم نشان داد که یک برنامه غذایی به سبک مدیترانه ای (حاوی میوه های تازه ، سبزیجات ، غلات کامل ، ماهی ، روغن زیتون ، آجیل ، سیر ، پیاز و گیاهان دارویی) می تواند ضد التهاب مفاصل باشد.

ظروف را با دست بشویید

به نظر می رسد یک کار ساده در آشپزخانه باعث می شود دستان دردهای مفاصل را احساس نکنند. چطور؟ فرو بردن دستان شما در آب گرم می تواند به آرامش عضلات و مفاصل و تسکین سفتی مفاصل و عضلات کمک کند. ظرف شستن شبیه به نوعی ورزش محسوب می شود که به رفع آرتروز کمک می کند.

به مفاصل خود چای بابونه بمالید

بابونه  یک گیاه ضد التهابی است که ممکن است در تسکین درد مفاصل موثر باشد. با استفاده از چهار کیسه چای بابونه در یک فنجان یا آب گرم می توانید یک داروی قوی ایجاد کنید. کافیست به مدت 20 دقیقه مایع حاصله را به مفاصل خود بمالید.