۰ نفر
شهروندان فریب آگهی‌های جعلی‌ زیارت عتبات عالیات را نخورند

رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد به شهروندان هشدار داد فریب آگهی‌های جعلی‌ زیارت عتبات عالیات را نخورند و تنها به سایت رسمی سازمان حج و زیارت رجوع کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سرگرد روح الله شهبازی پور روز شنبه در این خصوص هشدار داد که باید توجه داشت راه‌اندازی سایت‌های جعلی و تقلبی یکی از مهم‌ترین شگردهای مجرمانه‌ای است که در ایام مناسبتی صورت می‌گیرد.

وی افزود: مجرمان با طراحی سایت‌هایی شبیه سایت‌های اصلی که درگاه‌های بانکی جعلی دارد اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی کاربران می‌کنند.

سرگرد شهبازی پور بیان کرد: بنابراین کاربران در هنگام خرید به سایت اصلی وارد شوند و برای این کار به جای جستجو در موتورهای جستجو مثل گوگل یا یاهو و دیگر موارد بهتر است خود آدرس سایت را در آدرس بار صفحه اینترنتی وارد کنند و از سایت‌هایی خرید کنند که نماد اعتماد الکترونیک دارد.

وی عنوان کرد: همچنین در خصوص آگهی‌ها و پیامک‌هایی که به نظر جذاب و خارج از قوانین سازمان حج و زیارت است، هوشیار باشند، 

رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: شهروندان برای نام نویسی به دفاتر مجاز و مورد تایید سازمان حج و زیارت مراجعه کنند و مدارک هویتی از قبیل گذرنامه‌ را به افراد غیر مسئول واگذار نکنند و یا اسکن آن‌را به سایت‌های فاقد نکات امنیتی و نا امن ارسال نکنند.

وی ابراز داشت: همچنین می‌توانند جهت‌ اطلاع از لیست دفاتر مجاز در استان خود به سایت رسمی سازمان حج و زیارت رجوع کنند.

سرگرد شهبازی پور افزود: شهروندان در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش فوریت های پلیسی با ما  در میان بگذارند.

۰ نفر