۰ نفر

ممنوعیت ورود حیوانات خانگی به تمامی هتل‌ها

۱۵ تیر ۱۳۹۸، ۲۱:۱۸
کد خبر: 364877
ممنوعیت ورود حیوانات خانگی به تمامی هتل‌ها

ولی تیموری، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی درباره این مسئله گفت: به همراه بردن حیوانات خانگی در دنیا مرسوم است. بر اساس قوانینی و مقررات و شرع نمی‌توانیم سگ را همراه خود به هتل‌ها ببریم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، تیموری در ادامه بیان کرد: خدمات گردشگری در داخل کشور ما بر اساس شرع و عرف ارائه می‌شود. خدمات گردشگری کشور خدمات حلال هست. نمی‌توانیم کاری خلاف شرع و فتوای مراجع تقلید انجام دهیم.

معاون گردشگری کشور در ادامه بیان کرد: با توجه به وضعیت موجود و قوانین کشور امکان و اجازه ورود حیوانات خانگی مثل سگ را در هتل‌ها و سایر مراکز اقامتی نداریم.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که گردشگرانی که با حیوان خانگی خود به سفر می‌روند باید چه کنند گفت: باید مرکزی برای نگهداری این حیوانات در هتل‌ها تعبیه شود.

وی در ادامه تاکید کرد: سگ نجس است و نمی‌توان آن را داخل هتل برد.

تیموری در ادامه توضیح داد: بر اساس چیزی که در شرع است عمل می‌کنیم و حتی اگر مقرراتی در سطح بین المللی خلاف این امر داشته باشیم در چارچوب شرع و عرف عمل میکنیم.

قانون مصوب نداریم

وی در ادامه در پاسخ به اینکه آیا قانون مصوب مبنی بر ممنوعیت ورود حیوانات خانگی به مراکز اقامتی و هتل‌ها وجود دارد یا خیر گفت: قانون مصوب نداریم، ولی در قانون ما نوشته شده است که هر اقدامی تا جایی امکان پذیر است که مطابق با شرع شناخته شود. چیزی که در شرع ما توصیه نشده و مغایرت با شرع داشته باشد را نمی‌توانیم اجرا کنیم.

معاون گردشگری در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا این امر برای گرشگران خارجی نیز صدق می‌کند اظهار کرد: این امر برای گردشگران خارجی هم صدق می‌کند و این گردشگران به قوانین گردشگری کشور احترام می‌گذارند.

۰ نفر