۰ نفر

مدارس تا ۲۸اسفند دایر است

۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۱۱
کد خبر: 257843
مدارس تا ۲۸اسفند دایر است

وزیر آموزش و پرورش گفت:مدارس تا آخرین روز سال جاری باز خواهند بود و به دلیل تعطیلی‌های بسیار زیادی که در سال تحصیلی داشتیم، از خانواده‌ها و همکاران خواهش می‌کنم برای باز بودن مدارس مشارکت بیشتری داشته باشند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: بانوان به عنوان رکن اصلی خانواده نقش مهمی در پرورش نسل آینده بر عهده دارند و نقش بی بدیل مادر می‌تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند و ایجاد فضای با نشاط در خانواده اهمیت بسیاری برای افزایش کیفیت یادگیری فرزندان دارد.

وی در خصوص آخرین روز کار مدارس، گفت: مدارس تا آخرین روز باز خواهند بود و به دلیل تعطیلی‌های بسیار زیادی که در سال تحصیلی داشتیم، از خانواده‌ها و همکاران خواهش می‌کنم برای باز بودن مدارس مشارکت بیشتری داشته باشند.

 وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: برای برررسی افزایش سوابق تحصیلی دانش‌آموزان فردا جلسه‌ای با وزارت علوم داریم اما مصمم هستیم تنها در شرایطی دامنه امتحانات نهایی وسیع شود که در کنکور تاثیر بیشتری داشته باشد وگرنه تنها بار هزینه‌ای برای آموزش و پروش دارد.

بطحایی با اظهار بی اطلاعی از بخشنامه برای برگزاری مراسم رسمی چهارشنبه آخر سال، بیان داشت:

چهارشنبه آخر سال بهانه‌ای برای شادی دانش‌آموزان است؛ به شرط آنکه ملاحظات ایمنی رعایت شود.

وی در پاسخ به پرسشی پیرامون ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به مسئله حذف مدارس سمپاد، گفت: اطلاعیه‌ای در مورد آزمون‌ها به زودی توسط روابط عمومی وزارتخانه منتشر خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص زیاد بودن تعداد همایش‌ها در این وزارتخانه، عنوان کرد: به دنبال کنترل تعداد همایش‌ها و نشست‌ها هستیم تا میزان همایش‌هایی که به آن نیازی نیست، کاهش پیدا کند.