اعطا:‌ مکان پیشنهادى احداث موزه ایران درودی مناسب نیست

رئیس کمیته معماری و طرح‌های شهری شورای شهر تهران، مکان پیشنهادى احداث موزه ایران درودی را نامناسب دانست و گفت: مکان پیشنهادی برای ایجاد موزه، باعث انزواى موزه خواهد شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین ، علی اعطا؛  در جریان بررسی لایحه اختصاص زمین برای احداث موزه نقاشی خانم ایران درودی در جلسه امروز شورا گفت: از شهردار تهران برای توجه به موضوع هنر و تکریم هنرمندان  تشکر می کنم و اختصاص زمینی در شهر تهران برای ایجاد موزه نقاشی خانم ایران درودی را امری پسندیده میدانم و نه تنها با اصل آن موافقم بلکه دفاع می‌کنم؛ ولی مکان‌ پیش‌بینی شده در لایحه شهردارى در خیابان ۶۴ یوسف آباد چون در زون فرهنگی شهر تهران نیست، احتمال دارد این اقدام پسندیده را به یک اقدام عبث تبدیل کند و اساساً به نفع موزه خانم درودی هم نخواهد بود.

رئیس کمیته معماری و طرح‌های شهری شورای شهر تهران خاطر نشان کرد که قرارگیری موزه در مکان پیشنهادی در لایحه شهردارى، باعث انزواى موزه ایران درود‌ی خواهد شد.

وی افزود: پیشنهاد می کنم شهرداری تهران با توجه به مطالعات گذشته همچون طرح جامع فرهنگی شهر تهران مکان دیگری با کاربری فرهنگی را برای این موزه در نظر بگیرد.

۰ نفر