۰ نفر

آخرین مهلت پذیرش اسناد پزشکی بازنشستگان

۲۸ اسفند ۱۳۹۵، ۱۰:۱۹
کد خبر: 183281
آخرین مهلت پذیرش اسناد پزشکی بازنشستگان

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: مهلت پذیرش اسناد قرارداد سال گذشته ۹۵-۹۴، به مدت دو ماه تمدید شد. این مهلت که از ابتدای اسفندماه شروع شده بود تا ۳۱ فروردین ماه ۹۶ ادامه دارد.

 عباس رشیدی با بیان اینکه همه ساله بیمه تکمیلی درمان برای حدود دومیلیون نفر از بازنشستگان و افراد تحت تکفل آن‌ها اجرا می‌شود اظهار کرد: شرکت آتیه سازان حافظ در مردادماه امسال، با برنده شدن در مناقصه عمومی یک مرحله ای بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان کشوری، از کار افتادگان و افراد تحت تکفل آنان، به مدت یک سال به عنوان شرکت بیمه‌گر خدمات بیمه تکمیلی درمان انتخاب شد که از  یکم شهریور 95 شروع شده و تا 31 مرداد 96 معتبر است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود: این اقدام به منظور ارتقای شأن و منزلت بازنشستگان و کمک به حفظ سلامتی آن‌ها و افراد تحت تکفل ایشان و وظیفه بگیران، جبران بخشی از هزینه‌های مازاد بر بیمه پایه، ارائه خدمات درمانی مناسب و جلوگیری از تحمیل هزینه‌های سنگین درمان و تداوم اجرای طرح بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان و وظیفه بگیران، انجام می‌شود.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه نرخ حق بیمه تکمیلی درمان در این قرارداد که توسط بازنشستگان پرداخت می‌شود ۲۴ هزار تومان است، گفت: در این قرارداد، سقف سالانه بستری و اعمال جراحی فوق تخصصی برای هر بیمه شده ۱۵ میلیون تومان، بستری عمومی و برخی خدمات سرپایی گران قیمت ۷,۵ میلیون تومان، خدمات تشخیصی و درمانی سرپایی ۵۵۰ هزار تومان، اعمال مجاز سرپایی ۳۰۰ هزار تومان، خدمات آزمایشگاهی ۲۸۰ هزار تومان، آمبولانس داخلی شهری ۶۰ هزار تومان و آمبولانس بین شهری ۲۵۰ هزار تومان تعیین شده است.

رشیدی در ادامه درباره روند پذیرش اسناد بازنشستگان از سوی بیمه آتیه سازان حافظ افزود: مهلت پذیرش اسناد قرارداد سال گذشته ۹۵-۹۴، به مدت دو ماه تمدید شد. این مهلت که از ابتدای اسفندماه شروع شده بود تا  ۳۱ فروردین ماه ۹۶ ادامه دارد.

وی ادامه داد: بر این اساس بیمه شدگانی که به دلیل مراجعه به بیمه پایه برای دریافت سهم آن بیمه یا هر دلیل دیگری موفق به ارائه اسناد بیمارستانی یا سایر هزینه‌ها در مهلت مقرر به شرکت آتیه‌سازان حافظ نشده‌اند، می‌توانند تا تاریخ ۳۱ فروردین ماه ۹۶ با مراجعه به این شرکت، اسناد مذکور را ارائه کنند.

به گفته مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری، بیمه شدگانی که تاریخ سررسید حواله بیمه پایه آنها، پس از مهلت تمدید شده است نیز می توانند با مراجعه به شرکت آتیه سازان حافظ و تحویل اسناد، پیش از تاریخ ۳۱ فروردین ماه نسبت به دریافت سهم بیمه تکمیلی خویش اقدام کنند. بعد از پایان فروردین ماه ۹۶ هیچ گونه سندی از سوی شرکت بیمه گر پذیرش نخواهد شد؛ بنابراین بازنشستگان باید در مدت تمدید شده اسناد خود را ارائه دهند.