۰ نفر

کشف گوشی‌های از ابتدا آلوده!

۲۸ اسفند ۱۳۹۵، ۹:۳۲
کد خبر: 183255
کشف گوشی‌های از ابتدا آلوده!

برخی از گوشی‌های هوشمند جدید اندروید در حال حاضر توسط نرم‌افزارهای مخرب آلوده هستند.

به گزارش تک‌تایمز، نظر می‌رسد که اجتناب از شیوه‌های ناامن کلیک کردن بر روی لینک‌های مشکوک و دانلود برنامه‌های سایه‌دار دیگر برای جلوگیری از آلوده شدن گوشی‌های اندروید به نرم‌افزارهای مخرب و باج‌افزار کافی نیست، زیرا دستگاه‌های جدیدی یافت شده‌اند که از ابتدایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند آلوده هستند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، این کشف که توسط شرکت امنیت سایبری به دست آمد، نگرانی‌های جدیدی را درباره امنیت اندروید ایجاد کرد و اهمیت اسکنرهای بدافزار را حتی در گوشی‌های هوشمند برجسته ساخت.

این شرکت امنیتی یک عفونت شدید را در ۳۸ دستگاه اندروید کشف کرد. در حالی که با توجه به افزایش تعداد هکرهایی که از نرم‌افزارهای مخرب استفاده می‌کنند این یک حادثه غیرمعمول نیست، جزئیات هشدار دهنده این است که این بدافزارها با دانلود شدن در دستگاه ایجاد نمی‌شوند بلکه آنها پیش از نصب دارای نرم‌افزارهای مخرب هستند.

در واقع این دستگاه‌ها حتی پیش از اینکه توسط کاربران دریافت شوند، دارای بدافزار هستند و در حالی که نرم‌افزار مخرب در ROM رسمی که توسط فروشنده فراهم شده وجود ندارد نشان می‌دهد که این نرم‌افزارها جایی در زنجیره تامین به دستگاه‌های اندروید تزریق شده‌اند.

دستگاه‌هایی که به نرم‌افزارهای مخرب از پیش از نصب آلوده بودند، شامل گوشی‌های هوشمند شرکت‌های سامسونگ، گوگل، شیائومی، ZTE، ایسوس، OPPO، ویوو، لنوو می‌شوند. البته این بدان معنی نیست که تمامی واحدهای این مدل‌ها از ابتدا آلوده بودند.

برای جلوگیری از خطر خرید دستگاه‌های جدید اندروید با نرم‌افزارهای مخرب، مشتریان باید گوشی‌های هوشمند خود را از فروشندگان تاییدشده خریداری کنند.

به علاوه، پس از دریافت دستگاه‌های جدید، کاربران باید فورا یک اسکنر دانلود کنند تا مطمئن شوند که گوشی‌های هوشمندشان با نرم‌افزارهای مخرب رایگان و باج‌افزارها آلوده نشده است.