۰ نفر
مطالبات فرهنگیان بازنشسته هفته آینده پرداخت می‌شود

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: با برنامه‌ریزیهای دولت یازدهم تمامی مطالبات فرهنگیان بازنشسته تا هفته آینده پرداخت می‌شود.

محمدباقر نوبخت عصر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: با برنامه‌ریزیهای دولت یازدهم تمامی مطالبات فرهنگیان بازنشسته در کشور هفته آینده پرداخت می‌شود و انتظار می‌رود با پرداخت این مطالبات دغدغه و نگرانی قشر فرهنگیان که برای دولت از اهمیت و جایگاه بالایی برخوردار است، برطرف شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وی با بیان اینکه دولت تنها وعده‌هایی را به مردم و استانها می‌دهد که بتواند به آن وعده‌ها عمل کند، تصریح کرد: بنده نیز در اینجا مسئولم وعده‌هایی که دولت توانایی اجرای آن را دارد، بدهم.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: هم اکنون دولت یازدهم با مشکل منابع مالی مواجه بوده و با وجود این محدودیت این منابع مالی، 14 هزار و 700 میلیارد تومان مطالبات گندمگاران را پرداخت کرده که این امر برای دولت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

نوبخت گفت:‌ یکی از دغدغه‌های اصلی دولت امسال پرداخت مطالبات گندمکاران بود چرا که کشاورزانی که با زحمتهای زیاد و تلاش شبانه‌روزی توانسته بواند تولید ملی را ارتقا دهد مطالباتشان پرداخت نشده بود که این امر با پیگیری رئیس جمهور پرداخت شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: دولت برای اجرای پروژه‌ها در کشور اولویت‌بندی کرده و نمی‌خواهد تمام پروژه‌ها را نصفه نیمه رها کند بلکه پروژه‌هایی که در بخشهای اقتصادی، گردشگری و دیگر بخشها برای کشور مهم است از اولویت برخوردار بوده و اجرای این پروژه‌ها با جدیت دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز برای سفر به اردبیل محدودیتهای زیادی از جمله برودت هوا وجود داشت، اظهار کرد: بنده با تمام سختی و مشکلات راه به اردبیل آمدم چرا که این سفر مخلصانه بود و من برای مردم استان اردبیل ارادت خاصی دارم که امروز با وجود سردی هوا از سفر به اردبیل بسیار خوشحال شدم.

محمدباقر نوبخت عصر امروز در دیدار با استاندار و نمایندگان اردبیل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌ دولت پروژه سد گیوی را با جدیت پیگیری می‌کند و انتظار می‌رود این پروژه در آینده نزدیک به بهره‌برداری برسد تا دغدغه و نگرانی کشاورزان منطقه برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه سد گیوی برای مردم استان اردبیل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، گفت: نماینده ولی فقیه در استان اردبیل نیز با جدیت پیگیر اجرا و اتمام این پروژه است که بنده قول می‌دهم این پروژه در آینده نزدیک به بهره‌برداری برسد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: از دیگر مطالبات مردم، نمایندگان و امام جمعه اردبیل برنامه‌ریزی برای کاهش بهای گاز در اردبیل است که در این زمینه نیز اقدامات اساسی و لازم توسط دولت انجام می‌شود تا بتوانیم نگرانی‌های مردم اردبیل را برطرف کنیم.

نوبخت تصریح کرد:‌ نباید استان اردبیل با مشکلات و محدودیت‌های زیادی مواجه شود چرا که این استان ظرفیت‌ها و استعدادهای بسیار بالایی در بخش‌های مختلف دارد که می‌تواند در مسیر پیشرفت و توسعه همه‌جانبه بکارگیری شود.

وی با بیان اینکه از اولویت‌های مهم دولت یازدهم، آب، فاضلاب، محیط زیست و خط ریلی است، اظهار کرد: اعتبارات ویژه‌ای برای توسعه این بخش‌ها در کشور در نظر گرفته شده است که انتظار می‌رود با اختصاص این اعتبارات در اردبیل این حوزه‌های در استان توسعه یابد.

معاون رئیس جمهور افزود: استان اردبیل نمایندگان و امام جمعه‌ای تلاشگر دارد که انتظار می‌رود با حضور این نمایندگان شاهد تحول عظیمی در اقتصاد و اشتغال منطقه باشیم و نیاز است در این زمینه همگان اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.