کد خبر 583463

زائران کربلا وام می گیرند!

با توجه به استقبال مشتاقان زیارت عتبات، سازمان حج و زیارت تعداد کاروان‌های عتبات در هفته اول آذرماه را افزایش داد؛ به طوری که با پر شدن ظرفیت کاروان‌های چهارم و‌ ششم آذرماه که پیش از این برنامه‌ریزی شده بود، یک کاروان دیگر نیز به کاروان‌های زیارتی عتبات افزوده شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، با افزایش تقاضای برای سفر عتبات، اولین کاروان پیش‌بینی شده سوم آذرماه است و متقاضیان سفر عتبات می‌توانند همچنان با قطعی کردن ثبت‌نام خود، اعزام‌شان را برنامه‌ریزی کنند و سازمان حج و زیارت نیز بر اساس تعداد متقاضیان، کاروان‌های عتبات را می‌افزاید تا همه دلدادگان حسینی بتوانند بعد از حدود دو سال به زیارت ارباب مشرف شوند.

همچنین در روزهای اخیر پیامی برای افرادی که پیش ثبت‌نام عتبات کرده بودند، ارسال شده است تا ثبت‌نام خود را قطعی کنند که زائران برای قطعی کردن ثبت‌نام باید پس از مراجعه به سایت سازمان حج و زیارت و انتخاب کاروان، نسبت به پرداخت وجه سفر به صورت اینترنتی یا چاپ فیش و مراجعه به بانک اقدام کنند.

پیش‌بینی تسهیلات برای کاهش هزینه‌های سفر به عتبات

اعزام زائران در این دوره صرفا به صورت هوایی انجام می‌شود و هزینه پیش‌بینی شده نیز هشت میلیون و ۵۸۰ هزار و ۷۵ تومان است و با توجه به لغو‌ ویزای عراق برای سفرهای هوایی، دیگر نیازی به اخذ ویزا نیست. با توجه به اینکه هزینه سفر به عتبات با توجه به افزایش نرخ دلار نسبت به دو سال گذشته رشد دو برابری را شاهد است، مسؤولان در حال برنامه‌ریزی برای ارائه تسهیلات به منظور سهولت زیارت کربلا هستند.

به گفته علیرضا رشیدیان، رییس سازمان حج و زیارت با توجه به اینکه هزینه سفر به عتبات برای سفر خانوادگی بالا است، اقداماتی به منظور ارائه تسهیلات به زائران در حال انجام است که یکی از این اقدامات اختصاص وام قرض الحسنه تا پنج میلیون تومان برای این سفر معنوی به شمار می‌رود که پس از نهایی شدن اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

ارسال نظر