کد خبر 493641

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری؛

گردشگری اقتصاد را متحول می‌کند

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از رونق گردشگری در کشور پیش از شیوع کرونا خبر داد و گفت: گردشگری یک صنعت بزرگ برای تحول در اقتصاد کشور است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، علی‌اصغر مونسان شامگاه دوشنبه در جمع فعالان حوزه گردشگری استان قزوین که در سالن اجتماعات مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: با تلاش دولت و علی‌رغم مشکلات وسیع مالی در کشور ۵۰ هزار میلیارد تومان برای مقابله با خسارت کرونا در نظر گرفته شده است.

وی افزود: سهم گردشگری از این میزان اعتبار در مرحله نخست ۷ هزار میلیارد تومان است و تلاش می‌کنیم با توجه به سطح خسارت وارد شده به این صنعت، کمک‌های مناسبی را داشته باشیم.

این مسئول تأکید کرد: مصوبات ستاد کرونا به عنوان قانون محسوب می‌شود و اجرای آن در کشور الزامی است و بر همین اساس بانک‌ها نیز مکلف به اجرای قانون هستند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: در مرحله نخست داشتن کد بیمه‌ای یک الزام بود اما در بسته حمایتی واحدهای آسیب دیده از کرونا برای تسهیل در دریافت خدمات، این شرط حذف شد.

وی اضافه کرد: امهال مالیاتی، امهال حق بیمه کارفرمایی و امهال بازپرداخت بدهی‌های بانکی و حامل‌های انرژی از جمله موارد بسته حمایتی نخست بود که در صورت اشتغال به واحدها تخصیص می‌یافت.

مونسان ادامه داد: پیش از شیوع کرونا شاهد رشد چشمگیر گردشگری در کشور بودیم و با افقی که ترسیم شده بود فعالان اقتصادی گردشگری را یکی از منابع اصلی درآمدی و اقتصادی کشور در دو الی سه سال آینده می‌دانستند اما کرونا مانع این اتفاق شد.

وی عنوان کرد: گردشگری یک صنعت بزرگ برای تحول در اقتصاد کشور است و بدون شک با یک برنامه ریزی، گردشگری می‌تواند زمینه ساز تحول اقتصادی و اشتغال در کشور شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر