کد خبر 455509

یک سوم اروپایی‌ها توان سفر خارجی ندارند

انتظار می رود با توجه به شیوع کرونا، شمار بیشتری از اروپایی ها دچار مشکلات مالی برای رفتن به سفرهای خارجی شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در سال ۲۰۱۹ در بین ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا به طور متوسط ۲۹ درصد شهروندان ۱۶ سال و بیشتر، توانایی مالی کافی را برای رفتن به یک سفر خارجی یک هفته ای نداشته اند. البته در مقایسه با یک دهه قبل این رقم کاهشی محسوس یافته است. این رقم برای سال ۲۰۱۰ معادل ۳۹ درصد اعلام شده بود. انتظار می رود با توجه به شیوع کرونا و بیکاری شمار بالایی از شاغلین اروپایی، این روند کاهشی متوقف شود. 

در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بالاترین میزان ناتوانی برای تامین هزینه های مالی خارجی مربوط به اتباع رومانی بوده است به گونه ای که ۵۴ درصد جمعیت ۱۶ سال و بالاتر این کشور استطاعت مالی لازم برای رفتن به یک سفر خارجی یک هفته ای را نداشته اند. یونانی ها با ۴۹ درصد، کروات ها با ۴۸ درصد، قبرسی ها با ۴۵ درصد و ایتالیایی ها با ۴۴ درصد در رده های بعدی قرار دارند.

از سوی دیگر سویدی ها دارای بیترین استطاعت مالی برای رفتن به سفرهای خارجی بوده اند به گونه ای که در سال ۲۰۱۹ تنها ۱۰ درصد جمعیت این کشور توانایی رفتن به سفر خارجی را نداشته اند. دانمارکی ها و لوکزامبورگی ها هر دو با ۱۱ درصد، فنلاندی ها با ۱۲ درصد و آلمانی ها و اتریشی با ۱۳ درصد در رده های بعدی قرار دارند.

در بین دیگر کشورهای اروپایی، ۱۶ درصد هلندی ها توانایی مالی لازم برای رفتن به سفر خارجی را نداشته اند. این رقم برای فرانسوی ها ۲۲ درصد، اسپانیایی ها ۳۴ درصد، سوییسی ها ۹ درصد و انگلیسی ها ۲۴ درصد اندازه گیری شده است. 

اتحادیه  اروپا شامل ۲۷ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی، فنلاند، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • علی
    ۰ ۰

    چند درصد ایرانی ها توان سفر خارجی دارند؟

  • ناشناس
    ۰ ۰

    چند چندم ایرانی ها امکان صفر خارج که نه سفر داخل را دارند

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری