کد خبر 431864

پذیرش زائران در کربلا تا پایان کرونا ممنوع شد

پس از مخالفت استاندار نجف برای برقراری سفر به عتبات در دوران کرونا، استاندار کربلا نیز در بیانیه‌ای از عدم پذیرش زائران داخلی و‌خارجی تا پایان این بیماری به کربلا خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج‌و‌زیارت چندروز گذشته از آماده‌سازی پروتکل بهداشتی برای از سرگیری اعزام زائران به عتبات و ارسال آن به طرف عراقی خبر داد تا در دوران فروکش کردن کرونا اعزام زائران به عتبات برقرار شود.

پس از آن در اولین واکنش مسؤولان عراقی، استاندار نجف پذیرش زائران به این شهر را در دوران کرونا ممنوع دانست و در بیانیه‌ای اعلام کرد که برقراری سفر به عتبات نه تنها برای زائران سایر کشورها بلکه برای عراقی‌ها هم تا پایان کرونا امکان‌پذیر نیست.

همچنین استاندار کربلا نیز پس از این ادعا، در بیانیه‌ای عنوان کرد که از پذیرش زائران داخلی و خارجی به کربلا برای ‌زیارت امام حسین (ع) معذور است و قوانین سازمان جهانی بهداشت در این شهر اعمال می‌شود و تا پایان کرونا امکان تشرف به کربلا وجود ندارد.

 سفر به عتبات از اوایل اسفندماه متوقف شد و‌ دولت عراق هم‌ محدودیت‌هایی برای مبارزه با کرونا در شهرهای مختلف به ویژه شهرهای زیارتی اعمال کرد، به طوری که در شهرهایی همچون نجف و‌ کربلا امکان پذیرش زائران وجود ندارد و ممنوعیت تردد بین شهری توسط پلیس اعمال می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر