کد خبر 422481

ممنوعیت ورود مسافران نوروزی به گیلان

استاندار گیلان از ممنوعیت ورود مسافران نوروزی به این استان خبر داد و گفت: غربالگری در ورودی و خروجی استان گیلان افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم ، ارسلان زارع شامگاه پنجشنبه در جلسه ستاد مقابله با گسترش کرونا ویروس در سالن اجتماعات استانداری گیلان اظهار داشت: مهم‌ترین عامل برای کنترل ویروس کرونا همبستگی و اتحاد میان مردم و مسئولان و کادر بهداشت و درمان است و تمام جامعه قدردان تلاش شبانه‌روزی پرستاران و پزشکان هستند.

استاندار گیلان از روند افزایشی شیوع بیماری کرونا در استان گیلان در هفته آینده خبر داد و عنوان کرد: در گفت‌وگوی امروز با معاون اول و رئیس دفتر رئیس‌ جمهور مشکلات استان گیلان را به ایشان انتقال دادم و قرار شد در روزهای آینده تعداد تخت‌های اختصاص داده شده به بیماران کرونایی در استان افزایش پیدا کند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اینکه تعداد داروخانه‌های توزیع‌کننده داروهای مورد نیاز بیماران کرونایی در رشت و شهرستان‌های گیلان افزایش پیدا می‌کند افزود: غربالگری در ورودی و خروجی گیلان با توجه به شرایط فعلی استان تشدید می‌شود و افرادی که مجبور به سفر هستند نیز اگر دارای علائم مشکوک به کرونا باشند قطعاً 2 هفته قرنطینه می‌شوند.

وی خواستار تشویق مردم برای ماندن در خانه‌ها از طریق کار رسانه‌ای شد و تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین عوامل برای کنترل شیوع بیشتر ویروس کرونا ماندن مردم در خانه بوده که این کار نیازمند اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌ها است لذا از تمام مردم درخواست داریم که حتی‌الامکان به‌جز موارد ضروری از خانه‌های خود خارج نشوند.

‌زارع صدا و سیمای مرکز گیلان را مهم‌ترین و تاثیرگذارترین رسانه جهت اطلاع‌رسانی درباره بیماری کرونا دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به تعطیلی مدارس باید باز پخش برنامه‌های آموزشی و درسی در دستور کار رسانه ملی قرار گیرد همچنین جهت کاهش عبور و مرور مردم نیز از فردا ناوگان اتوبوس‌رانی و تاکسی‌رانی با نصف ظرفیت خود فعالیت می‌کند.

استاندار گیلان با بیان اینکه جهت کنترل گسترش بیماری کرونا در ایام نوروز هیچ مسافری را در این استان نمی‌پذیریم ابراز داشت: طرح بسیج ملی توسط وزیر بهداشت و با همکاری سازمان بسیج، نظام پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و همکاری هلال احمر در 3 استان گیلان، اصفهان و قم اجرا می‌شود.

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد برای کنترل ویروس کرونا عنوان داشت: همه افراد باید برای مهار این بیماری در جامعه از ظرفیت‌های موجود استفاده کنند و در این بین نقش معلمان آموزش و پرورش در جهت انعکاس پیام‌های تهیه شده توسط کارگروه رسانه و فضای مجازی درباره مقابله با گسترش ویروس کرونا بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر