کد خبر 421762

کرونا مسافران تهران را نصف کرد

معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان‌تهران اعلام کرد: انتشار ویروس کرونا تردد مسافران ورودی و خروجی به این استان را بین ۵۰ تا ۸۰ درصد کاهش داده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «عادل مصدقی» امروز سه شنبه افزود: از اول اسفندماه تا شب گذشته دوربین های تردد شمار اداره کل راهداری استان تهران ۲۳ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۳۲۰ تردد ثبت کرده اند در حالی که این رقم در مدت مشابه در بهمن ماه گذشته ۲۶ میلیون و ۲۷۰ هزار و ۲۰۶ تردد بوده است.

وی افزود: در یک هفته اخیر، بطور متوسط ۱۲ درصد کاهش تردد در مسیرهای استان تهران را داشته ایم اما در مسیرهای شمالی و غربی استان این رقم بین ۵۰ تا ۸۰ درصد افت نشان می دهد.

مصدقی گفت: این کاهش افت میزان سفرها در شرایطی است که هر ساله در اسفندماه و نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، میزان ترددها در استان تهران هر روز از روز قبل بیشتر می شد.

معاون راهداری استان تهران در باره میزان سفرهای اتوبوس، مینی بوس و تاکسی های برون شهری تهران نیز گفت: از پایانه های بیهقی، جنوب، غرب و شرق تهران از اول اسفند تا شب گذشته ۳۷ هزار صورت وضعیت صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه در بهمن ماه ۲۷ درصد کاهش نشان می دهد.

وی یادآور شد: از اول تا ۱۲ بهمن ماه ۴۷۰ هزار صورت وضعیت برای اتوبوسها در استان تهران صادر شده بود.

این مقام مسئول تصریح کرد: به لحاظ تعداد مسافر نیز آمار ۱۲ روزه بهمن ماه ۵۷۰ هزار مسافر بوده که این میزان در مدت مشابه اسفند به ۴۰۳ مسافر رسیده است یعنی ۱۶۷ هزار نفر از میزان مسافران در این مدت کاسته شده است.

به گفته مصدقی، ۸۵ درصد این سفرها توسط اتوبوس و ۱۵ درصد با تاکسی و مینی بوس های برون شهری از تهران به سایر شهرهای کشور صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در این روزها که ویروس کرونا در پایتخت و سایر شهرهای کشور فعال است میزان سفرها از تهران به ویژه شهرهای شمالی و زیارتی کشور بین ۲۰ تا ۵۰ درصد کاهش نشان می دهد.

معاون راهداری استان تهران یادآور شد: آماری از پایانه های دیگر شهرهای کشور به تهران نداریم اما به نظر می رسد حدود ۵۰ درصد سفرهای ورودی تهران نیز کاهش داشته است.

بیماری جدید کرونا با نام علمی «کووید-۱۹» از دی ماه گذشته در استان ووهان چین شیوع یافت و از همان زمان تاکنون به بیش از ۷۰ کشور جهان سرایت کرده است و همچنان با قدرت به پیش می تازد.

شمار کل مبتلایان به این بیماری تا روز گذشته ۸۹ هزار و ۸۰۶ مورد گزارش شده است که از این تعداد، ۴۵ هزار و ۶۳۲ نفر بهبود یافته اند و ۳ هزار و ۶۹ نفر نیز جان باخته اند.

ایران با یکهزار و ۵۰۱ ابتلا با ۶۶ فوتی و ۲۹۱ بهبود یافته، چهارمین کشور قربانی ویروس کرونا پس از چین - مهد ویروس-  با ۸۰ هزار و ۲۶ مورد، کره جنوبی با ۴ هزار و ۳۳۵ مورد و ایتالیا با یکهزار و ۷۰۴ مورد به شمار می رود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر