کد خبر 392684

هر گردشگر چند فرصت شغلی با خود می‌آورد؟

استاندار سمنان گفت: ورود هر گردشگر زمینه ساز ایجاد هشت فرصت شغلی است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علیرضا آشناگر در افتتاحیه جشنواره‌ ملی‌ایل‌سنگسری اظهار کرد: گردشگری، بعد از صنعت نفت و خودرو سودآورترین صنعت است.

وی با بیان اینکه مواد اولیه مورد نیاز این صنعت، اقلیم زیبا و متنوع و آداب و سنن متنوع و پیشینه تاریخی است گفت: صنعت گردشگری ارزان، پربازده و پاک است.

استاندار سمنان با بیان اینکه آثار تاریخی متنوع و فراوانی در سطح کشور داریم و از این سرمایه عظیم باید برای تولید ثروت در کشور استفاده بیشتری شود افزود: در ایران که اقتصاد کشور متکی به نفت است، صنعت گردشگری زمینه ساز ارز آوری است.

آشناگر ادامه داد: صنعت گردشگری در سال های آینده به بیش از دو هزار میلیارد دلار می رسد و اگر کشوری بتواند از این ظرفیت استفاده کند، درآمد بالایی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سهم کشور میزان بالایی از گردش مالی صنعت گردشگری در دنیا نیست اظهار کرد: اگر به اقتصاد مقاومتی باور داشته باشیم باید صنعت گردشگری تقویت شود.

این مقام ارشد اجرایی با بیان اینکه استان سمنان در زمینه های مختلف استان مستعدی است خاطرنشان کرد: سمنان دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری متعددی است و ازاین رو گردشگری از اولویت های توسعه استان است.

وی تنوع اقلیمی استان سمنان را بی نظیر دانست و گفت: یکی از ظرفیت های گردشگری سبک زندگی عشایر است و برای گردشگران جذاب است. تولیدات لبنی متنوع و محصولات و تولیدات عشایر برای گردشگران دارای جاذبه های فراوانی است.

استاندار سمنان با بیان اینکه شهرستان مهدیشهر و گردشگری این شهرستان در سال های اخیر متحول شده است اظهار کرد: برگزاری جشنواره های گردشگری و از جمله این جشنواره در جلب توجه مسیولان به حوزه مغفول مانده گردشگری موثر است.

همتی نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی نیز در مراسم افتتاحیه جشنواره ملی ایل سنگسری با بیان اینکه تاریخ و تمدن در مقابل مذهب نیست گفت: تاریخ و تمدن ایران، تمدنی روشن و ریشه دار است.

وی با بیان اینکه ایل سنگسر نیز مقابل نام مهدیشهر نیست، اظهار کرد: تاریخ ریشه دار ایل سنگسری را نمی شود حذف کرد

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه با بیان اینکه مسئولان و سیاستگذاران باید جلوی تقابل‌ها را بگیرند خاطرنشان کرد:خلاقیت، ریسک پذیری و شجاعت در این منطقه کم نظیر است.

همتی با اشاره به تنوع محصولات ایل‌سنگسری تصریح کرد: مردم مهدیشهر دارای برندهای متعددی در زمینه تولیدات لبنی و صنایع دستی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری