{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 373818

رئیس کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین از حذف عوارض خروج از مرزهای کشور برای ایام اربعین خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، مهدی جمالی‌نژاد ظهر امروز پنجشنبه در نشست ستاد اربعین استان کرمانشاه با اشاره به پیگیری‌ها برای بازگشایی مرز خسروی در ایام اربعین اظهار داشت: قدمت مرز خسروی، دارا بودن زیرساخت‌های مناسب و راه‌های مواصلاتی مطلوب و وجود شهرهای متعدد بافاصله کم در مسیر این مرز از جمله دلایلی است که بازگشایی خسروی را بااهمیت کرده است.

وی افزود: با حذف روادید برای زوار ایرانی اربعین قاعدتا شاهد حضور جمعیت بیشتر زوار در مرزهای کشور خواهیم بود که این موضوع نیاز دارد تا مسئولان استان نسبت به اتخاذ تدابیر لازم برای خدمت به زوار اقدام کنند.

رئیس کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین خواستار پیگیری مسئولان استان برای همکاری استانهای معین و شهرداری تهران شد و گفت: وزارت کشور هم این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

جمالی‌نژاد همچنین اسکان و تغذیه زائران را جزو مهمترین دغدغه‌ها برشمرد و بیان داشت: مسئولان استان باید توجه کافی به مواردی همچون یمن‌سازی راه‌ها، محصور کردن پارکینگ ها و شماره گذاری جای پارک، تقویت زیرساخت های شهر قصرشیرین،  تامین کافی سرویس های بهداشتی، ایجاد توقف گاه‌های مناسب در مسیرهای منتهی به مرز خسروی برای استراحت زائران و... داشته باشند.

وی تصریح کرد: زیرساختهای ایجاد شده در مرز نباید به صورت موقتی باشد و موکب‌ها و توقفگاه‌ها باید به صورت دائمی باشد و از آنها بیشترین بهره‌برداری صورت گیرد.

رئیس کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین ادامه داد: وزارت کشور ۱۲۵ میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت های اربعین اختصاص داده که بخشی از آن تخصیص یافته و پرداخت مابقی در دستور کار است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری