کد خبر 335917

پرترافیک‎ترین فرودگاه کشور کجاست؟

روابط عمومی شرکت فرودگاه ها وناوبری هوایی اعلام کرد: در دی ماه سال جاری در مجموع ۳ میلیون و ۴۵۲ هزار مسافر از طریق فرودگاه‎های تحت مالکیت این شرکت جابجا شدند.

به گزارش اقتصادآنلاین ، این تعداد مسافر با انجام 29 هزار و 401 نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه های به همراه حدود 33 میلیون کیلوگرم بار و مرسولات پستی در مسیرهای مختلفی جابه جا شدند.
در دی ماه سال جاری، فرودگاه مهرآباد با انجام 10 هزار و 332 نشست و برخاست، هواپیما بیشترین میزان جابجایی مسافران را به خود اختصاص داد و با جابه‎جایی حدود یک میلیون و 207 هزار مسافر پرترافیک‎ترین فرودگاه کشور بود.
فرودگاه مشهد با انجام 3 هزار و 883 نشست و برخاست هواپیما و اعزام و پذیرش حدود 566 هزار مسافر، دومین فرودگاه پرترافیک کشور و فرودگاه امام خمینی (ره) با 2992 فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیش از 441 هزار مسافر در جایگاه سومین فرودگاه های کشور قرار گرفت.
در حوزه حمل بار و مرسولات فرودگاه امام خمینی (ره) با ارسال و پذیرش حدود 9 میلیون و 700 هزار کیلوگرم بار در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن مهرآباد با ارسال و پذیرش حدود 8میلیون کیلوگرم بار و فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش بیش از 5میلیون کیلوگرم بار در رتبه‎های بعدی قرار گرفتند.
بیشتر بخوانید
ارسال نظر