کد خبر 289363

۲۶هزار نفر زائر ایرانی عازم عربستان شدند

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: تا پایان سیزدهمین روز عملیات رفت زائران ایرانی (هشتم مرداد)، ۲۶ هزار نفر برای انجام حج تمتع عازم سرزمین وحی شدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «سیدمحمود رضوی» افزود: تاکنون 97 پرواز رفت (57 پرواز توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و 32 پرواز با هواپیمایی سعودی) برای انتقال زائران کشورمان انجام شده است. 
مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران افزود: امروز نیز با 9 پرواز ایران ایر و 6 پرواز سعودی 3 هزار زائر ایرانی عازم عربستان می شوند که در پایان امروز تعداد زائران ایران در این کشور به 29 هزار نفر افزایش می یابد.
رضوی افزود: طبق برنامه مقرر شده که شرکت هواپیمایی ایران ایر از 10 فرودگاه کرمان، همدان، یزد، اصفهان، اهواز، بندرعباس، بوشهر، بیرجند، رشت و شیراز زائران ایرانی را جابجا کند. 
رضوی گفت: شرکت هواپیمایی سعودی نیز امسال از هشت فرودگاه ارومیه، تبریز، زاهدان، زنجان، ساری، کرمانشاه، گرگان، مشهد نسبت به جابجایی زائران ایرانی اقدام می کند.
این مقام مسئول در شرکت فرودگاه های کشور اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده پرواز زائران ایرانی از استان های تهران، سمنان، قزوین، قم، لرستان، البرز، مرکزی و کاشان از فرودگاه امام خمینی (ره ) انجام می شود.
مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به عملیات بازگشت حجاج ایرانی از فرودگاه جده به کشور گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده عملیات بازگشت حجاج ایرانی از سوم تا بیست و چهارم شهریورماه انجام می شود.
امسال حدود 85 هزار نفر زائر ایرانی از 19 فرودگاه کشور به سرزمین وحی انتقال می یابند که عملیات رفت از 27 تیرماه آغاز شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر