{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 266329

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد:

تشکل‌ها و اتحادیه‌های مرغداران رقم‌های متفاوتی برای قیمت تمام شده هر کیلو گرم مرغ و قیمت آن برای مصرف کننده اعلام می‌کنند. مردم قیمت‌های اعلامی را بالا می‌دانند و مرغدارن آن را منطقی عنوان می‌کنند. اما، قیمت واقعی هر کیلو گرم مرغ چقدر است؟ آیا مرغ گران به دست مصرف کننده می‌رسد یا قیمت‌ها مناسب است و باید به مرغداران حق داد؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال‌ها باید هزینه تمام فاکتورهای که برای تولید مرغ به‌کار گرفته می‌شود را در نظر گرفت و آن‌ها را جزء به جزء محاسبه کرد.

اقتصادآنلاین - سپیده قاسمی؛ اولین فاکتور که بیشتر هزینه را نیز به خود اختصاص می‌دهد، خوراک و دان است. هر کیلوگرم جیره متعادل معمولا شامل ذرت، کنجاله سویا، کنسانتره، روغن، کربنات کلسیم، کوکسیدیواستات‌ها، آنزیم‌ها، پروبیوتیک و... است که پیش دان، میان دان و پیس دان را تشکیل می‌دهد. خوراک در جیره متعادل به طور میانگین 3 هزار و 724 تومان هزینه برای هر کیلوگرم مرغ با وزن 2.5 کیلوگرم را در برمی‌گیرد.

همچنین خرید هر قطعه جوجه به طور میانگین یک هزار و 700 تومان، بیمه هر قطعه جوجه 306 تومان و حمل و نقل آن 20 تومان برای مرغدار هزینه دارد که در هر کیلو گرم مرغ رقمی معادل 810 تومان می‌شود.

رعایت اصول بهداشتی و درمان برای پیشگیری یا مبارزه با بیماری‌ها اهمیت بسیاری دارد و بخش مهمی از هزینه‌های مرغداران را در برمی‌گیرد. اصول بهداشتی و درمان شامل مصرف و بکارگیری انواع دارو، واکسن، ویزیت دامپزشک و مواد ضدعفونی است که هزینه آن‌ها برای هر کیلو گرم مرغ 290 تومان برآورد می‌شود.

انرژی مصرفی در مرغداری‌ها به طور معمول از برق و انواع سوخت تشکیل می‌شود که هزینه آن برای هر کیلو گرم مرغ 228 تومان است.

 سایر هزینه‌ها همچون؛ هزینه آب شرب طیور، نظافت، بستر، آماده سازی، استهلاک ، تعمیرات و نگهداری، هزینه ایاب و ذهاب، پرسنل، هزینه کارمزد سرمایه در گردش( سود بانکی)، 10 درصد سود مرغدار و هزینه‌های غیر قابل پیش بینی با کسر درآمد کود را نیز می‌توان حدود یک هزار و 428 تومان برای هر کیلو گرم مرغ در نظر گرفت.

اگر وزن نهایی هر کیلو گرم مرغ 2.5، درصد تلفات در بهترین حالت 6 ( در برخی از نقاط کشور درصد تلفات به بیش از 15 درصد می‌رسد) و ضریب تبدیل را 1.98 لحاظ شود؛ می‌توان گفت هزینه تولید هر کیلوگرم مرغ برای مرغداران شش هزار و 400 تا شش هزار و 600 تومان است.

شورای اقتصاد در ابتدای مهره ماه سال گذشته قیمت هر کیلوگرم مرغ برای مصرف کننده را هفت هزار و 800 تومان را تعیین کرد و این قیمت تا امروز بدون تغییر مانده است. اما، مرغداران با محاسبه هزینه تولید و در نظرگرفتن 10 درصد سود برای تولیدکننده، قیمت  9 هزار تومان را برای مصرف کننده مناسب می‌دانند و این قیمت را نیز به شورای اقتصاد پیشنهاد داده اند.

محاسبه قیمت مرغ

محاسبه قیمت مرغ

محاسبه قیمت مرغ

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری