کد خبر 263206

مجری طرح توسعه کشت گندم وزارت جهاد کشاورزی در گفت‌و‌گو با اقتصاد آنلاین خبر داد:

تا امروز کشاورزان ۱۰هزار تن گندم به دولت تحویل دادند/ هیچ پولی به حساب گندمکاران واریز نشده است/ بدون تغییرماندن نرخ خرید گندم پایداری تولید را به خطر می‌اندازد

مجری طرح توسعه کشت گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: کشاورزان تا امروز بیش از ۱۰ هزار تن گندم به دولت تحویل دادند و هیچ پولی حتی به صورت الحساب برای آن ها واریز نشده است.

اقتصاد آنلاین - سپیده قاسمی ؛ اسماعیل اسفندیاری پور در گفت و گو با اقتصاد آنلاین با تاکید بر ضرورت افزایش نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی، افزود: هم اکنون برداشت گندم در 7 استان کشور آغاز شده و هر روز بر حجم گندم تحویلی به مراکز شرکت بازرگانی دولتی در استان ها افزوده می شود.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود تولید گندم در سال زراعی جاری بیش از 8 درصد بیشتر از سال گذشته باشد .

اسفندیاری پور از شورای اقتصاد خواست قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی را مطابق با نرخ تورم تعیین کند.

مجری طرح توسعه کشت گندم وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به خبرهای درباره بدون تغییر ماندن نرخ خرید محصولات کشاورزی، هشدار داد: در سال 88 و 89 نیز دولت نرخ خرید گندم را بدون تغییر گذاشت و نتیجه آن کاهش تولید و واردات بیش از 7 میلیون تن گندم در سال 91 و 92 شد.

اسفندیاری پور در پایان با تاکید بر اینکه دغدغه و انتظار به حق گندمکاران این است که دولت مانند 4 سال گذشته از آن ها حمایت کند، گفت: حمایت پایدار است که تولید پایدار را ایجاد می کند و نباید این موضوع را فراموش شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر