{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 247883

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی خبر داد:

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، گفت: ۲۰هزارتن سیب و ۴۰هزار تن پرتقال برای شب عید ذخیره سازی می شود.

اقتصاد آنلاین - سپیده قاسمی؛ علی اوسط هاشمی در نشستی خبری که به مناسبت دهه فجر برگزار شد، با اشاره به خرید میوه شب عید توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی، افزود: تاکنون 19 هزار و 222 تن سیب خریداری شده  است و تا رسیدن به حجم مورد نظر خرید ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: خرید پرتقال تامسون حدود 27 هزار تن از 29 هزار و 700 کیلوگرم تعیین شده انجام گرفته و خرید پرتقال والنسیا نیز که به تازگی برداشت آن آغاز شده به زودی انجام خواهد شد.

اوسط هاشمی اظهار کرد: هم اکنون در مرحله حمل و انتقال میوه های خریداری شده به استانهای کشور هستیم و سعی می کنیم تا 15 بهمن ماه محموله های مذکور را به استانهای کشور انتقال داده باشیم.

تعیین قیمت ها میوه شب عید به روز انجام می گیرد

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران  درباره قیمت میوه های شب عید، بیان کرد:  توزیع میوه شب عید از 20 اسفند در بازار آغاز می شود و تعیین قیمت آن نیز به روز خواهد بود.

 اوسط هاشمی تاکید کرد: تمامی غرفه های میادین میوه و تره بار، 3 هزار فروشگاه سازمان مرکزی تعاون روستایی و همچنین بخش خصوصی در توزیع این میوه ها با ما همکاری خواهند کرد.

خرید بیش از 60 هزار تن زعفران از کشاورزان

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران  با بیان اینکه 85 درصد تولید زعفران جهان در ایران انجام می شود، اضافه کرد: با این وجود ما چرا نباید از بورس زعفران برخوردار باشیم؛ برند زعفران جهان باید متعلق به ایران باشد.

اوسط هاشمی ادامه داد: نه تنها در حوزه زعفران؛ در بخش خرما نیز می توانیم این شرایط را داشته باشیم در حالی که اولین یا دومین تولید کننده خرمای جهان هستیم.

به گفته وی؛ حرکت این سازمان در زمینه خرید توافقی زعفران، موجب شده قیمت پایه این محصول حداقل یک میلیون تومان به نفع تولیدکننده افزایش یابد؛ در حالی که دلالان قصد داشتند نرخ این محصول را بین 3 میلیون و 800 هزارتومان تا 4 میلیون و 200 هزار تومان نگه دارند.

اوسط هاشمی تاکید کرد: خرید توافقی زعفران، قیمت پایه این محصول را حداقل یک میلیون تومان به نفع تولیدکننده افزایش داده است.

وی با بیان اینکه ما هنوز در تعیین قیمت زعفران در بازارهای جهانی نقش نداریم، در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که تاکنون چه میزان زعفران خرید توافقی شده است؟ گفت: بالای 60 تن زعفران از کشاورزان خریداری شده است.

اوسط هاشمی ادامه داد: این محصول به قیمت کیلویی 4 میلیون و 800 هزارتومان تا 5 میلیون و 200 هزارتومان خریداری شده و امروز رکورد 5 میلیون و 300 هزارتومان  در این زمینه شکست.

آغاز خرید توافقی خرما با دستور وزیر جهاد کشاورزی

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران همچنین از آغاز خرید توافقی خرما از امروز خبر داد و گفت: با دستور وزیر جهاد کشاورزی خرید توافقی خرما از امروز توسط همکاران ما در تعاونی ها  آغاز می شود اما، به منابع مالی پایدار برای این کار نیاز است.

اوسط هاشمی در پایان اظهار کرد: سقفی برای خرید توافقی خرما تعیین نشده و تا زمانی که بازار به تعادل برسد خرید ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری