نایب‌رییس اتاق اصناف کشور اعلام کرد؛

موافقت اصناف با طرح فروش کیلویی نان

نایب‌رییس اتاق اصناف کشور درباره طرح فروش کیلویی نان گفت: از موافقان طرح فروش کیلویی نان هستیم اما بدین شرط که در اجرای آن نانوایی‌ها کنترل شود تا نان به‌شکل خمیر تحویل مشتری داده نشود.

 موافقت اصناف با طرح فروش کیلویی نان

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، جلال‌الدین محمد شکریه در رشت، درباره ایرادات اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان و پرداخت تنها ۱۵ درصد مابه‌التفاوت قیمت نان به نانوایان اظهار داشت: این موضوع محل اعتراض ما بوده است و رایزنی‌هایی در حال انجام است تا این ۱۵ درصد افزایش یابد.

نایب‌رییس اتاق اصناف کشور به مزایای اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان اشاره و تصریح کرد: دولت با اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان به‌دنبال حذف آردفروشی از این چرخه است تا بدین ترتیب سازمان غله و ادارات آن در شهرستان‌ها بدانند که فروش متوسط هر نانوایی چه‌میزان است.

رییس اتاق اصناف استان گیلان با بیان اینکه اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان و حذف آردفروشی سبب می‌شود میزان تولید واقعی نانوایی‌ها مشخص و سهمیه آنان راستی‌آزمایی شود افزود: طرح مذکور از این جهت که از آردفروشی جلوگیری می‌کند، قابل قبول است.

شکریه در مورد طرح فروش کیلویی نان ابراز داشت: بنده یکی از موافقان طرح فروش کیلویی نان هستم اما بدین شرط که در اجرای آن نانوایی‌ها کنترل شود تا نان به‌شکل خمیر تحویل مشتری داده نشود زیرا هرچه میزان آب نان بیشتر گرفته شود و نان خشک‌تر شود وزن آن نیز پایین‌تر می‌آید.

منبع: تسنیم
ارسال نظر

آخرین خبر ها