تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
رییس اتحادیه بارفروشان مطرح کرد؛

۱۰ هزار تومان، فاصله قیمت گوجه از اتحادیه تا بازار

رییس اتحادیه بارفروشان گفت: قیمت کنونی هر کیلو گوجه فرنگی نسبت به روزهای قبل به سبب بهبود نسبی عرضه ۱۲ هزار تومان کاهش یافته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، مصطفی دارایی نژاد گفت: طی روزهای اخیر قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در میدان به ۲۵ هزار تومان رسیده بود که مجدد به ۱۴ تا ۱۵ هزار تومان کاهش یافته است. همچنین قیمت هر کیلو گوجه فرنگی انباری ۶ هزار تومان است.

به گفته او، علی رغم آنکه در توزیع هیچ از یک محصولات میوه و صیفی مشکلی نداریم، اما هزینه‌های حمل و نقل، سبد، کارگر و نهاده‌های کشاورزی افزایش داشته که در قیمت تمام شده بی تاثیر نیست.

بررسی‌ها از سطح بازار نشان می دهد که قیمت کنونی هر کیلو گوجه فرنگی ۱۸ تا ۲۵ هزار تومان، سبزی ۱۳ تا ۱۷ هزار تومان، خیار ۱۳ تا ۱۸ هزار تومان، سیب زمینی ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، هندوانه ۵ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب ۱۰ تا ۳۰ هزار تومان و پرتقال ۱۲ تا ۳۵ هزار تومان است.

جدول قیمت

محصول

قیمت هر کیلو

گوجه فرنگی

۱۸ تا ۲۵ هزار تومان

سبزی

۱۳ تا ۱۷ هزار تومان

خیار

۱۳ تا ۱۸ هزار تومان

سیب زمینی

۱۵ تا ۲۰ هزار تومان

هندوانه

۵ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان

سیب

۱۰ تا ۳۰ هزار تومان

پرتقال

۱۲ تا ۳۵ هزار تومان

دارایی نژاد قیمت کنونی هر کیلو پرتقال تنظیم بازار را ۷ تا ۸ هزار تومان، سیب تنظیم بازار را ۷ تا ۸ هزار تومان، سیب میانه را ۱۵ هزار تومان و سیب مراغه را ۱۲ هزار تومان اعلام کرد.

رییس اتحادیه بارفروشان می گوید: با وجود آنکه ۶۰ درصد هندوانه تولیدی را آفت آتشک از بین برد، اما به سبب افزایش ۲ تا ۳ برابری کشت کمبودی در عرضه نداریم.

او قیمت هر کیلو سبزی جور( پلو، آش و قورمه) را ۹ هزار تومان و سبزی خوردن را ۱۱ هزار تومان اعلام کرد.

مسیولان اتحادیه میدان مرکزی اذعان می‌کنند که با رایزنی های صورت گرفته مشکل کامیون داران با افزایش ۱۰ درصدی کرایه حمل مرتفع شده است که طی روزهای آتی با برداشت گوجه فرنگی از بندرعباس و بوشهر عرضه محصول افزایش می یابد.

بررسی‌ها از سطح بازار نشان می‌دهد که در حال حاضر هر کیلو گوجه فرنگی در بازه قیمتی ۲۰ هزار تومان تا ۳۰ هزار تومان در مناطق مختلف پایتخت عرضه می‌شود. همچنین سایت‌های فروش اینترنتی هم هر کیلو گوجه را با قیمت حدود ۲۳ هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسانند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها