کد خبر 571178

وزیر جهاد کشاورزی؛

۱۲درصد امنیت غذایی کشور در اختیار استان فارس است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: استان فارس جایگاه خیلی خوبی در کشور دارد به نحوی که ۱۲ درصد امنیت غذایی کشور در اختیار این استان است و قطب باغبانی کشور به شمار می آید.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، جواد ساداتی نژاد بعد از ظهر سه شنبه در بدو ورود به شیراز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی مسائل، مشکلات و ظرفیت‌هایی وجود دارد، تصریح کرد: این شرایط را بررسی می‌کنیم و با استفاده از ظرفیت نمایندگان خوب و اثر گذاری که در این استان هستند، تلاش می‌کنیم آن را برطرف کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه سعی مان بر این است که برخی از مسائل استان فارس را در سال جاری و مابقی را در سال ۱۴۰۱ رفع کنیم، اظهار کرد: امیدواریم برای این کار دولت و مجلس شرایط اعتباراتی مطلوبی برایمان فراهم آورند.

مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی به موضوع باغ‌های دیم نیز اشاره کرد و افزود: در این حوزه جای کار زیادی در استان فارس وجود دارد؛ به طور کلی در حوزه باغبانی این استان ظرفیت خوبی دارد.

ساداتی نژاد به موضوع گلخانه‌ها نیز گریزی زد و تاکید کرد: با توجه به شناختی که از استان فارس وجود دارد به نظر می‌رسد به دلیل مشکلات کم آبی باید کار بیشتری صورت بگیرد.

او با بیان اینکه استان فارس در حوزه آبخیزداری در کشور صاحب نام است، اضافه کرد: وجود این ظرفیت نشان می‌دهد باید این موضوع را بیشتر مد نظر داشت، خصوصاً تقویت منابع آب زیرزمینی را در دستور کار بگذاریم.

ارسال نظر

  • حسین
    ۰ ۰

    همه حرف هاش شعار بود و بس !!