کد خبر 552915

درخواست معاون زراعت به وزیر جهاد کشاورزی؛

ادغام معاونت های وزارت جهاد کشاورزی متوقف شود

معاون امور زراعت وزارت جهاد در نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی خواستار تعلیق مکاتبات مربوط به تجمیع معاونت های باغبانی، زراعت و امور دام شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، جواد وفابخش، معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در نامه‌ای به کاظم خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی خواستار تعلیق مکاتبات مربوط به تجمیع معاونت‌های باغبانی، زراعت و دام و طیور شد. در این نامه آمده است:

بازگشت به مکاتبه شماره ۱۴۰۰.۲۰۰.۲۵۶۴۴ مورخ ۱۴۰۰.۵.۱۸ معاونت محترم توسعه منابع انسانی در خصوص ادغام معاونت بهبود تولیدات گیاهی و معاونت بهبود تولیدات دامی در استان‌ها به استحضار می‌رساند: معاونت بهبود تولیدات گیاهی استان‌ها و مدیریت‌های تحت پوشش بر اساس مأموریت‌های محوله وظیفه تأمین امنیت غذایی، تأمین مواد اولیه صنایع تبدیلی و تکمیلی و تولید جهت صادرات محصولات کشاورزی را به عهده دارند.

لذا ادغام این معاونت با معاونت امور دام و حذف برخی از مدیریت‌های تأثیرگذار در تولید و بلاتکلیفی فرآیندهای وابسته به آن تولیدات هر دو بخش را تحت تأثیر منفی قرار خواهد داد.

با عنایت به مصوبه هیئت محترم وزیران، در مورد بازگشت مسئولیت‌های تعیین شده در قانون تمرکز وظایف و اختیارات مربوط به بازرگانی بخش کشاورزی به وزارت متبوع پیشنهاد می‌گردد دستور فرمائید ضمن تعلیق مکاتبه فوق‌الذکر، معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی در استان‌ها –انتقال و تجمیع نیروهای جدید از وزارت صنعت، معدن و تجارت وظایف محوله را عهده دار شوند و معاونت جدیدی تحت عنوان معاونت برنامه‌ریزی، اقتصادی و توسعه بازرگانی در استان‌ها ایجاد شده و از توانمندی‌ها و امکانات ادارات کل غله و خدمات بازرگانی نیز به نحو مطلوب بهره برداری شود تا ان شاءالله خلل و آسیبی در حفظ امنیت غذایی کشور حاصل نگردد.

ضمناً خواهشمند است موافقت و دستور فرمائید در شرایط خاص فعلی تغییرات ساختاری با رعایت ملاحظات ویژه و نیز مشورت و نظرخواهی از مدیران مربوطه انجام شود تا ضمن برخورداری از نظرات و تجربه‌های گذشته، ساختار مناسبی در پشتیبانی از تولید و همکاران خدوم و کم توقع حوزه‌های فنی و اجرایی که در سخت‌ترین شرایط و کمترین امکانات وظایف خود را به انجام می‌رسانند داشته باشیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر