کد خبر 530076

افت ۲۰درصدی قیمت؛

قیمت میوه های نوبرانه در بازار چند؟

یک مقام مسئول از افت ۲۰ درصدی قیمت میوه‌های نوبرانه در بازار خبر داد و گفت: با توزیع ۲ برابری محصول طی این هفته قیمت کاهش می‌یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، مصطفی دارایی نژاد، رییس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار، از کاهش ۲۰ درصدی قیمت میوه‎ های نوبرانه در بازار خبر داد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو زردآلو ۱۵ تا ۴۰ هزار تومان، گیلاس تلخک ۱۰ هزار تومان، گیلاس تکدانه ۸۰ هزار تومان، گوجه سبز ۱۵ تا ۳۰ هزار تومان، توت فرنگی ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان و هلو ۸ تا ۲۰ هزار تومان است.

قیمت میوه نوبرانه

محصول 

قیمت

زردآلو

۱۵ تا ۴۰ هزار تومان

گیلاس تلخک

۱۰ هزار تومان

گیلاس تکدانه

۸۰ هزار تومان

گوجه سبز

۱۵ تا ۳۰ هزار تومان

توت فرنگی

۱۲ تا ۱۸ هزار تومان

هلو

۸ تا ۲۰ هزار تومان

او افزود: با توزیع ۲ برابری محصول پیش بینی می‌شود که قیمت میوه‌های نوبرانه طی این هفته کاهش یابد.

دارایی نژاد قیمت کنونی هر کیلو هندوانه در میدان مرکزی را یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، طالبی ۴ تا ۵ هزار تومان، ملون ۳ تا ۴ هزار تومان، جانا ۳ تا ۴ هزار تومان و خربزه ۴ تا ۵ هزار تومان اعلام کرد.

 محصول

قیمت

هندوانه

یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان

طالبی

۴ تا ۵ هزار تومان

ملون

۳ تا ۴ هزار تومان

جانا

۳ تا ۴ هزار تومان

خربزه

۴ تا ۵ هزار تومان

رییس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی قیمت کنونی هر کیلو موز هندی را ۲۰ هزار تومان و موز اکوادور را ۲۲ هزار تومان اعلام کرد و گفت: برآوردها حاکی از آن است که هفته آینده قیمت موز، ۱۰ درصد کاهش یابد.

محصول 

قیمت

موز هندی

۲۰ هزار تومان

موز اکوادور

۲۲ هزار تومان

او با انتقاد از قیمت بالای حمل و نقل در بازار بیان کرد: در شرایط فعلی قیمت حمل هر کیلو محصول یک هزار تا یک هزار و ۳۰۰ تومان است که به رغم پیگیری‌های مکرر، وزارت راه و شهرسازی برای حمل و نقل هیچ اقدامی نکرده است.

رییس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی ادامه داد: با وجود آنکه عمده نوبرانه‌ها برای شهریار بود، سرمازدگی منجر به کاهش تولید شد که با ازدیاد عرضه از سایر نقاط قیمت کاهش می‌یابد.

این مقام مسئول از کاهش قیمت گوجه فرنگی در بازار خبر داد و گفت: علی رغم آنکه قیمت گوجه فرنگی در میدان عمده فروشی به ۵ هزار تومان هم رسیده بود، اما با ازدیاد عرضه قیمت به ۳ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش یافته است.

دارایی نژاد با اشاره به اینکه قیمت هر کارتن آناناس ۱۰۰ هزار تومان کاهش داشته است، بیان کرد: قیمت کنونی هر کارتن آناناس از ۷۰۰ هزار تومان به ۶۰۰ هزار تومان رسیده که با این وجود قیمت هر عدد آناناس ۸۰ هزار تومان است.

او قیمت هر عدد نارگیل را ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: آناناس و نارگیل از طریق مراجع رسمی وارد می‌شوند‌.

محصول

قیمت

هر عدد آناناس

۸۰ هزار تومان

هر عدد نارگیل

۱۵ تا ۲۰ هزار تومان

دارایی نژاد در پایان از افزایش ۲ برابری عرضه فرنگی و صیفی جات در بازار خبر داد و گفت: با توجه به شرایط عرضه در برابر تقاضا پیش بینی می‌شود که قیمت مجدد در بازار کاهش یابد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر