کد خبر 508195

رییس سازمان جهاد کشاورزی تهران خبر داد؛

برطرف شدن مشکل توزیع تخم‌مرغ در پایتخت

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران تا ۱۰ روز در تامین تخم مرغ برای استان مشکل وجود داشت گفت: در نشستی که با مرغداران تامین تخم مرغ داشتیم این مشکل برطرف و چه بسا مازاد تخم مرغ نیز داریم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، ایوب فصاحت در جمع خبرنگاران در محل جهادکشاورزی استان تهران اظهار کرد: تهیه و تامین مرغ و تخم مرغ تا مرحله عمده از وظایف وزارت جهاد کشاورزی محسوب می شود که در این راستا و طی ۱۰ روز پیش مشکلی در تامین تخم مرغ داشتیم و که در جلسه ای با حضور مرغداران استان این مشکل حل شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران به عرضه گوشت مرغ اشاره کرد و گفت: شیوه نامه عرضه مرغ در وزارت جهاد تهیه و توسط استاندار ابلاغ خواهد شد.

وی گفت: در این خصوص طی پنج روز گذشته ۷۵۰ تن گوشت مرغ در مبادی توزیع میدان بهمن و پیروزی عرضه شده که همین میزان در آینده ادامه خواهد یافت تا قیمت ها متعادل شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اظهار داشت:‌ روزانه استان تهران ۸۰۰ تن مرغ تولید می شود، در حالیکه نیاز این استان یک هزار و ۲۰۰ تن است.

به گفته فصاحت هم اینک عرضه هر کیلو گرم مرغ برای مصرف کنندگان ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است.

وی با بیان اینکه ۲ گلوگاه اصلی عرضه مرغ از مرغداری ها و خروج از کشتارگاه ها را کنترل می‌کنیم، افزود: ناهماهنگی هایی برای عرضه مرغ در استانها وجود دارد که اجازه خروج مرغ را صادر نمی کردند، با هماهنگی لازم با استانداران و نگاه ملی نیز عرضه مرغ برای استان تهران به عنوان مصرف کننده نخست کشور (تامین کننده سایر بازارهای نزدیک) کنترل کنیم.

فصاحت از استقرار ناظران جهاد کشاورزی در کشتارگاه‌های استان خبر داد و گفت: ناظران جهاد برای رسیدگی بیشتر تا ۲ روز آینده در این اماکن مستقر می شوند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران بیان کرد که دامپزشکی پیشتر به عنوان ناظر فنی به این موضوع ورود می کرد.

فصاحت در خصوص تامین مرغ و تخم مرغ در نوروز و ماه مبارک رمضان نیز گفت:‌ با شیوه نامه هایی که به مرغداران گوشتی اعلام کردیم بنابر این شده است که کمک های ویژه ای در اختیار آنان قرار گیرد.

وی بیان کرد: درصدد هستیم در این راستا زمان پرورش مرغ گوشتی را از ۴۰ به ۴۵ روز افزایش داده و این مدت در طول ۲ تا سه ماه می توان مقداری از مشکلات مرغداران را برطرف کند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه چه برنامه ای بر ای حمایت از مرغداران و تامین نهاده های مصرفی این واحد های تولیدی خواهید داشت، تاکیدکرد: معتقدم تخصیص ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی همچنان ادامه داشته باشد تا به روش های دیگر کمک های خود را به مرغداران ادامه دهیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران افزود: هیچ کمبود در خصوص تامین نهاده ها وجود ندارد و مشکل در توزیع است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

عناوین بیشتر