کد خبر 454710

پرداخت مطالبات گندمکاران تا یک‌ماه آینده

۶میلیون و ۳۰۰هزار تن گندم در کشور خریداری شد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از خرید ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خبر داد و گفت: مطالبات گندمکاران حداکثر بین ۱۵ تا یک ماه پرداخت خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، یزدان سیف ظهر امروز در حاشیه بازدید از مرکز ذخیره‌سازی روغن خام غرب کشور در نهاوند اظهار کرد: تا روز گذشته ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان سراسر کشور تحویل گرفته شده که در مقایسه با سال گذشته ۹ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه مطالبات گندم‌کارانی که تا ۲۱ تیرماه گندم خود را تحویل داده‌اند پرداخت شده است افزود: مطالبات سایر گندمکاران نیز حداکثر بین ۱۵ تا یک ماه پرداخت خواهد شد که ابته تاکنون پرداخت مطابات کمتر از ۱۵ روز بوده است.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی کشور با ایده‌آل خواندن کیفیت آرد و گندم کشور گفت: خوشبختانه کیفیت کنونی آرد نسبت به سال گذشته سه درجه افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: اگر برخی اوقات کیفیت نان پائین است مربوط به پخت نان و عمل آوردن خمیر آن است چراکه آرد هم یک موجود زنده است که نیاز دارد تا تخمیر شود و کیفیت آن بالا رود.

سیف در خصوص خرید آرد نیز گفت: طبق سامانه‌ بانک سپه هیچ محدودیتی برای خرید آرد از مناطق مختلف استان قائل نشده اما باید خریدها را زودتر انجام داد زیرا ظرفیت و سهمیه هر انبار محدود است.

وی در ارتباط با تولید روغن در کشور گفت: با توجه به اینکه ما در سطح کشور به لحاظ اقلیمی ظرفیت تولید روغن پالم و یا سویا را نداریم به دنبال توسعه کشت کلزا بوده‌ایم.

معاون وزیر سازمان صنعت، معدن و تجارت افزود: در راستای توسعه کشت دانه‌های روغنی از سال ۹۳ سیاست بر کشت کلزا بوده که بر این اساس میزان تولید از ۴۶ هزار تن در سال ۹۲ به بالغ بر ۴۰۰ تن در سال جاری رسیده است.

کشت دانه‌های روغنی وابستگی به روغن را به ۸۵ درصد رسانده است

وی گفت: سیاست توسعه کشت دانه‌های روغنی میزان وابستگی ۹۸ درصدی ما به روغن را به ۸۵ درصد رسانده که امیدواریم بتوانیم این میزان را کمتر کنیم.

سیف اظهار کرد: مرکز ذخیره‌سازی روغن خام غرب کشور که در نهاوند اجرا می‌شود یکی از مراکز پدافند غیر عامل است که تا ابتدای شهریورماه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی گفت: این مرکز دارای هشت مخزن بزرگ مجموعا به ظرفیت ۱۶۰ هزار لیتر است که روغن خام کارخانه های غرب کشور را تامین می‌کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری