کد خبر 391499

افزایش ظرفیت سردخانه‌های کشور به ۵.۱میلیون تن

مدیرکل دفتر صنایع تبدیلی و غذایی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تا پایان سال ۹۱حدود دو میلیون تن سردخانه بالای صفر درجه در کشور وجود داشت که از سال ۹۲تاکنون به حدود ۵.۱میلیون تن رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، چنگیز اسفندیاری، در بازدید از سردخانه دو مداره سپیدان سلامت پارس واقع در شهرستان سپیدان، گفت: تا پایان سال ۹۱ حدود دو میلیون تن سردخانه بالای صفر درجه در کشور وجود داشت که از سال ۹۲ تاکنون به حدود ۵.۱ میلیون تن رسید.

وی با اشاره به اینکه محصولات کشاورزی دو ویژگی مهم و اساسی فصلی بودن و فسادپذیری دارند، افزود: نگهداری آن ها در سردخانه ها نقش اساسی در کاهش ضایعات، افزایش بهره وری و توسعه صادرات دارد.

اسفندیاری با اشاره به اینکه در استان فارس ظرفیت سردخانه ها از ۱۵۰ هزار تن به ۳۸۵ هزار تن رسیده، اظهارکرد: برنامه ریزی برای ۸۰۰ هزار تن در این استان شده چرا که این استان قطب تولید محصولات کشاورزی است.

مدیرکل دفتر صنایع تبدیلی و غذایی وزارت جهاد کشاورزی احداث سردخانه های بالای صفر درجه در استان فارس و کل کشور را از اولویت های اصلی دانست و افزود: حدود سه میلیون تن سردخانه با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد وجود دارد که اگر به بهره برداری برسد مشکلی در ارتباط با نگهداری محصولات کشاورزی نخواهیم داشت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر